Atļauja saņemta - decembrī sāks kursēt jaunie elektrovilcieni 15

 

Foto: Publicitātes foto

SM | 17.novembris 2023 16:27

Piektdien, 17. novembrī, uzņēmums “Skoda Vagonka” ir saņēmis nepieciešamo atļauju no Valsts dzelzceļa tehniskās inspekcijas jauno elektrovilcienu ekspluatēšanai tirgū. Pirmais brauciens ar pasažieriem ir paredzēts šī gada decembrī, taču precīzs datums, kad jaunie elektrovilcieni uzsāks pasažieru pārvadājumus, tiks izziņots atsevišķi.

“Vilcieni ir ātrāks, ērtāks, drošāks un arī zaļāks veids, kā pārvietoties. Latvijai ir jākļūst par valsti, kurā dzelzceļš ir sabiedriskā transporta mugurkauls. Šodien esam spēruši lielu soli šajā virzienā, taču ar to darbs nebeidzas – mēs turpināsim cītīgi strādāt, lai nodrošinātu biežākus maršrutus, palielinātu, nevis samazinātu pieturvietu skaitu un pasažieru pieredzi braukšanai vilcienos padarītu ērtu un piekļūstamu ikvienam,” uzsver satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

Starp AS “Pasažieru vilciens” un Čehijas uzņēmumu “Škoda Vagonka” ir noslēgts līgums par 32 jaunu elektrovilcienu iegādi, no kuriem 23 vilcieni tiek iegādāti par Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu. Šobrīd Latvija ir saņēmusi 18 jauno vilcienu sastāvus, tiem tiek veiktas pārbaudes un visi nepieciešamie priekšdarbi, lai elektrovilcienus nodotu “Pasažieru vilcienam” un varētu sākt to ekspluatāciju.

Katrs elektrovilciens sastāv no četriem vagoniem, tajā ir sēdvietas 436 pasažieriem. Ar vilcieniem izpildīs reisus Aizkraukles, Tukuma, Skultes un Jelgavas virzienā. Vilcienos ir viena līmeņa iekāpšana no paaugstinātajām pasažieru platformām, kas ne tikai nodrošina pakalpojuma pieejamību ikvienam, bet arī saīsina pasažieru apmaiņas laiku pieturvietās. Iekāpšanas uz izkāpšanas ātrumu veicina arī platākas vilcienu durvis.

Jaunie elektrovilcieni nodrošinās komfortablāku braukšanu pasažieriem. Vilcienos ir klimata kontrole, ergonomiski sēdekļi, mūsdienu prasībām atbilstošas labierīcības. Tie ir aprīkoti ar video un audio informēšanas sistēmām, Wi-Fi pieslēgumu. Vilcienu gaita, salīdzinot ar pašlaik lietošanā esošajiem, ir vienmērīgāka un trokšņu līmenis salonos ir zemāks.

 

 
Visi komentāri
 
Nja 17.novembris 2023 16:40
1 1 Atbildēt

Teica ka līdz ko saņems sāks kursēt. Tagad jau nedēļas atkala jāgaida. Tiešām šogad būs?

Krotow 17.novembris 2023 16:57
1 0 Atbildēt

Būs interesanti paskatīties cik daudz tos sastāvus aizpildīs demobraucienus gribošie. Un cik būs neapmierināto ar tekstiem "Stāvēju b... 2 stundas vējā un aukstumā, jauno bāni gaidot. Nāca tikai vecie @$#%^$*".

Slinkais 17.novembris 2023 17:25
1 0 Atbildēt

Veco vairs nebūs. Es jau trīs vagonus airunāju. Vivus foreva

es 17.novembris 2023 17:55
1 0 Atbildēt

Ja jau šitik glauni vilcieni sāks braukt uz Rīgu, tad tikai loģiski būtu šajos virzienos mākslīgi piebremzēt auto satiksmi. Tātiek, piespiest braukt ērtāk, drošāk un zaļāk. Varbūt ne gluži iebaukšanas maksu, bet, piemēram, uz Jelgavas šosejas pirms Rīgas apvedceļa sašaurināt ceļu līdz 1 joslai ar 5 min sarkanā / 1 min zaļais luksaforu. Un kameras, protams.

Slinkais 17.novembris 2023 18:32
0 0 Atbildēt

Nekas kosmisks jau nav. Biju domājis ka būs klusi un tt. Bet mājās dzirdu jamo paātrinoties no stacijas, tikai nedaudz klusāk par vecajiem))

msh 17.novembris 2023 19:08
2 2 Atbildēt

Kāpēc lai būtu klusi? Liepājā kā reiz jaunie tramvaji, no ārpuses ir jūtami skaļāki - pirmkārt, motorus darbina frekvenčnieki, kas nozīmē ka paātrinoties galvenā skaņa ir nevis reduktora gaudošana, ja vispār, bet gan motoru sīkšana, otrkārt, brīdinājums par durvju aizvēršanos ir briesmīgs, treškārt, lai tās lielās kastes neapgāztos, tām ir cietas piekares, ar no tā izrietošu smagu "bah bah" sliežu savienojuma vietās. Ar šitiem gan jau līdzīgas tehnoloģijas tiek ievestas.

Krotow 17.novembris 2023 19:40
2 1 Atbildēt

Ja kas, bah bah un čīkstoņas pagriezienos novēršanai Rīgā šobrīd pārtaisa sliedes 5. maršrutam. Un drīz pārtaisīs arī 7-jā. Tāpēc neraudiet, pašiem pēc tam būs labāk.

msh 18.novembris 2023 18:02
0 1 Atbildēt

Transporta līdzeklis ar cietāku piekari, ļoti atkarīgs no labas infrastruktūras - labāk? Mēs jau redzam kā tas [ne]strādā ar mašīnām...

Krotow 17.novembris 2023 19:42
3 2 Atbildēt

Runā ka pēc muldēšanas nāve nākot. Viss ir otrādi. Maģistrālajiem ceļiem jābūt ātriem. Taču stacijām jābūt pilsētu centros, pie apdzīvotajām vietām u.tml. ērti piekļūstamām. Tad braukšana pati saregulēsies.

0pis 17.novembris 2023 19:01
1 0 Atbildēt

Tas labi, ka ziemā sāks dreijāt. Vismaz uzreiz pārbaudīs vai šis nesalst nost.

Vernons 18.novembris 2023 11:57
0 0 Atbildēt

2026 gada decembrī ?

Chalenger 18.novembris 2023 21:39
0 1 Atbildēt

bet peroni joprojām daudzās stacijās nav pat sākti būvēt, tik redzami nokrauti betona gabali

izskatās, ka izsludinātie būvniecības konkursi kā vienmēr - uzvarētāji tiek pārsūdzēti un tikmēr neko nebūvēs

650 19.novembris 2023 15:09
0 0 Atbildēt

LOHI gavilē, ministri šauj/salūtu. Urrā!

Svētdiena,19.Novembris,2023,, Elizabete,Betija,Petija ,Liza,Līze,Laize. ...Cilvēki spiesti turpināt ceļu pa sliedēm kur nu kurais… Pasažierus pēkšņi izsēdina no vilciena maršrutā Rīga-Jelgava. www.la.lv/cilveki-spies...a-riga-jelgava

es 19.novembris 2023 15:24
1 0 Atbildēt

Kad 90-tajos zaga sliedes, tad neviens neraudāja. Vakarā vēl aizgāja uzgriežņus nolasīt.

650 19.novembris 2023 15:59
0 0 Atbildēt

Jājā, pag. Labs iemesls - "nav elektrības".Drīzumā iesim arī pa 

"ārtrgaitas" šosejām.

Un nevienam Vadoši Valdošajam LOHAM nava šite te neviena papildu jautājuma.Kurš konkrēti tos nabagus izlaida ārā no tā suudavilciena un/vai pa sliedēm vispābā "drīkst" pastaigāties.

Žēl gan, ka atspirdzinošās passtaigas laikā nebij tumššš, nelij lietus, neputeņoja un/vai nenāca vēl kāds vilciens.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Vācijas automobiļu tirgus novembrī – straujš kritums elektromobiļu segmentā 8

Novembrī Eiropas lielākajā automobiļu tirgū iezīmējusies jauna tendence – pircējs met līkumu elektriskās piedziņas transportlīdzekļiem, arvien vairāk pievēršoties lietotām automašīnām. Lasīt vairāk

 

Audi pārtrauc A3 pasūtījumu pieņemšanu 7

Audi kompaktās klases modeli A3 šobrīd vairs nav iespējams pasūtīt nevienā no iepriekš piedāvātajām modifikācijām. Lēmums pieņemts uz nenoteiktu laiku. Lasīt vairāk

 

Francija un Spānija pauž sašutumu par OPEC centieniem COP28 bloķēt fosilā kurināmā izmantošanas samazināšanu 5

Francija un Spānija sestdien pauda sašutumu par naftas ieguvējvalstu karteļa OPEC centieniem ANO klimata sarunās COP28 Dubaijā bloķēt jebkādu fosilā kurināmā pakāpenisku samazināšanu. Lasīt vairāk

 

Peugeot 408 Latvijas Gada auto 2024 finālā izcīna 4. vietu (+ FOTO) 1

Četrpadsmit ekspertu žūrijai balsojot par konkursa Latvijas Gada auto 2024 finālistiem, novatoriskais Peugeot 408 izcīnīja augsto 4. vietu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti