Zaļais kurss, drošība, laba pārvaldība - Satiksmes ministrs Briškens pastāsta kā izlietos papildu piešķirtos 40 miljoni eiro 6

 

Foto: Publicitātes foto

SM | 3.oktobris 2023 8:19

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens uzsver, ka valdības papildu piešķirtie 40 miljoni eiro Satiksmes ministrijas (SM) prioritārajiem pasākumiem dos pozitīvu pienesumu viņa izvirzītajām prioritātēm – virzībai uz zaļo kursu, drošības un piekļūstamības nodrošināšanai, labas pārvaldības ieviešanai un starptautiskās konkurētspējas stiprināšanai.

Skaidrojot savus prioritāros virzienus, kā zaļās pārejas pamatu satiksmes ministrs uzsver integrētu pasažieru pārvadājumu sistēmu ar dzelzceļu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu, modernus transportlīdzekļus, saskaņotus kustības grafikus un vienotus biļešu risinājumiem, lai pēc iespējas vairāk cilvēku izvēlētos izmantot sabiedrisko transportu. Pēc ministra domām, 2024. gadam un nākamiem diviem gadiem dzelzceļa infrastruktūras uzturēšanai un attīstībai piešķirtie papildu 19 miljoni eiro gadā nevar atrisināt visus izaicinājumus; vienlaikus finansējums dos iespēju stiprināt dzelzceļa lomu, nodrošinot pasažieriem ērtu un mūsdienīgu pārvietošanos.

Tāpat Briškens kā nozares prioritāti akcentē ikvienam cilvēkam piekļūstamu un drošu transporta infrastruktūru, kā arī mobilitātes pakalpojumus, tostarp cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām. Valdības reģionālajam sabiedriskajam transportam dotācijām papildu piešķirtie 18 miljoni eiro nākamos trīs gadus veicinās iedzīvotāju mobilitāti visā valsts teritorijā par samērīgu maksu, lai visiem nodrošinātu pieejamību izglītības un veselības aprūpes iestādēm, kā arī nokļūšanu uz darbu un citiem galamērķiem.

2024. gadā un nākamos divus gadus valdības piešķirtais 1 miljona eiro finansējums nodrošinās braukšanas maksas atvieglojumus bērniem bāreņiem valstspilsētas pašvaldību organizētajos pārvadājumos. Tāpat maksas atvieglojumi tiks nodrošināti bez vecāku gādības palikušiem bērniem, kuri atrodas audžuģimenēs, aizbildnībā, bērnu aprūpes institūcijās vai mācās vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, kā arī augstskolās un koledžās līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai. Tādējādi tiks nodrošinātas bērnu bāreņu un bez vecāku gādības palikušo bērnu kā sociāli mazāk aizsargātas bērnu grupas intereses. Kā atzīmē ministrs, ar šo lēmumu tiek īstenoti sociāli atbildīgas valsts principi, jo reģionālajā sabiedriskajā transportā minētajām grupām jau tiek nodrošināti braukšanas maksas atvieglojumi.

Kā savu trešo prioritāti Briškens izvirzījis ilgtspējīgu transporta infrastruktūras un pakalpojumu finansēšanas un institucionālās pārvaldības modeli bez slēptām ietekmēm un negodīgas konkurences. Tā kā SM pārvaldībā ir daudz valsts kapitālsabiedrību, risināmo jautājumu lokā būs arī to pārvaldība, dalība starptautiskos kapitāla tirgos, darba tiesības un darbinieku iemaņu attīstība, kā arī transporta infrastruktūras pielāgošana reģiona aizsardzības spēju stiprināšanai.

Tāpat tā savu prioritāti Kaspars Briškens akcentē nozares eksporta apjomu kāpināšanu, jaunu tirgu apgūšanu, reģionālo un starptautisko savienojamību, tostarp "Rail Baltica" ekonomiskā koridora attīstību. Būtiska nozīme transporta nozarē ir arī digitalizācijai, mākslīgajam intelektam, 5G tehnoloģijām, inovācijām kapacitātes stiprināšanai un starptautiskajai sadarbībai.

 
6 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
Jānis 4.oktobris 2023 12:36
3 0 Atbildēt

Progresīvie Ļeņina mazbērni pasildīs rociņas 100%

Vernons 3.oktobris 2023 21:30
1 0 Atbildēt

Labas pārvietošanās iespējas! Lai rīdzinieki nomaksā ceļu tiem, kas dzīvo 100+ km no Rīgas! Transports pildot sociālo funkciju! Nu tad nodemonstrē, kā tas strādā! Autobusa vadītājam amatam cienīgu algu! 

Par drošību. Šis satiksmes ministrs ir saņēmis CSN ar "caurumiem"! STOP signāls ar augšup paceltu roku!!! CSN nezin, kas ir ātruma samazināšana! Un kur palika brīdinājuma signāli? Kā tie jālieto?

Zinu 3.oktobris 2023 8:43
1 0 Atbildēt

2/3 aizsies labai pārvaldībai

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Vācijas automobiļu tirgus novembrī – straujš kritums elektromobiļu segmentā

Novembrī Eiropas lielākajā automobiļu tirgū iezīmējusies jauna tendence – pircējs met līkumu elektriskās piedziņas transportlīdzekļiem, arvien vairāk pievēršoties lietotām automašīnām. Lasīt vairāk

 

Audi pārtrauc A3 pasūtījumu pieņemšanu 7

Audi kompaktās klases modeli A3 šobrīd vairs nav iespējams pasūtīt nevienā no iepriekš piedāvātajām modifikācijām. Lēmums pieņemts uz nenoteiktu laiku. Lasīt vairāk

 

Francija un Spānija pauž sašutumu par OPEC centieniem COP28 bloķēt fosilā kurināmā izmantošanas samazināšanu 4

Francija un Spānija sestdien pauda sašutumu par naftas ieguvējvalstu karteļa OPEC centieniem ANO klimata sarunās COP28 Dubaijā bloķēt jebkādu fosilā kurināmā pakāpenisku samazināšanu. Lasīt vairāk

 

Peugeot 408 Latvijas Gada auto 2024 finālā izcīna 4. vietu (+ FOTO) 1

Četrpadsmit ekspertu žūrijai balsojot par konkursa Latvijas Gada auto 2024 finālistiem, novatoriskais Peugeot 408 izcīnīja augsto 4. vietu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti