Cietušajam ar maznozīmīgiem miesas bojājumiem apdrošināšanas atlīdzība noteikta minimālās algas apmērā 2

 
Nozare.lv | 19.septembris 2023 14:21

Valdība otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavotos grozījumus noteikumos par apdrošināšanas atlīdzības apmēru un aprēķināšanas kārtību par personai nodarītajiem nemateriālajiem zaudējumiem, kas paredz noteikt apdrošināšanas atlīdzības apmēru vienas minimālās mēneša darba algas apmērā gadījumā, ja cietušajai personai ir maznozīmīgi miesas bojājumi vai miesas bojājumi, kuru smaguma pakāpe nav noteikta.

Kā arī ceļu satiksmes negadījumos cietušais, kuram nodarīts viegls miesas bojājums, iesniegumam apdrošināšanas atlīdzības saņemšanai varēs pievienot Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra (VTMEC) tiesu medicīnas eksperta atzinumu.

Kā norāda FM, grozījumu mērķis ir precizēt noteikumus par apdrošināšanas atlīdzības apmēru un aprēķināšanas kārtību par personai nodarītajiem nemateriālajiem zaudējumiem, atbilstoši krimināllikuma un kriminālprocesa likuma normām, kas 2020.gada 6.jūlijā stājās spēkā, paredzot atteikties no kriminālprocesa uzsākšanas un transportlīdzekļa vadītāja saukšanas pie kriminālatbildības par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tā rezultātā cietušajam nodarīts viegls miesas bojājums.

Pašreiz ceļu satiksmes negadījumā cietušajiem, kuriem ir nodarīti maznozīmīgi vai viegli miesas bojājumi, tiesu medicīniskā ekspertīze netiek noteikta un netiek noteikta miesas bojājumu smaguma pakāpe.

Tomēr cietušajai personai, kurai kriminālprocesa vai administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros netiek noteikta tiesu medicīniskā ekspertīze, ir tiesības par maksu no VTMEC saņemt atzinumu par viņai nodarīto miesas bojājumu smaguma pakāpi.

Lai rastu risinājumu nemateriālo zaudējumu aprēķināšanai ir izstrādāti grozījumi, kas paredz papildināt noteikumus ar norādi, ka cietušais iesniegumam apdrošināšanas atlīdzības saņemšanai par cietušās personas sāpēm un garīgajām ciešanām cietušās personas fiziskās traumas vai sakropļojuma dēļ pievieno VTMEC tiesu medicīnas eksperta atzinuma, kas tiek veikts kriminālprocesa vai administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros, kopiju vai VTMEC atzinuma, kas sniegts maksas pakalpojuma ietvaros, kopiju.

Vienlaikus noteikumos tiek precizēts, ka apdrošināšanas atlīdzība tiek izmaksāta arī tad, ja cietusī persona ir bērns, kurš kļuvis par bērnu ar invaliditāti.

Līdz šim noteikumos nebija paredzētas bērna līdz 18 gadu vecumam tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību par cietušās personas sāpēm un garīgām ciešanām ceļu satiksmes negadījumā cietušās personas invaliditātes dēļ, kā arī nav paredzētas tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību par nemateriālajiem zaudējumiem sakarā ar apgādājamā bērna līdz 18 gadu vecumam invaliditāti.

Tādēļ nepieciešams noteikt, ka nemateriālo zaudējumu atlīdzība tiek noteikta arī gadījumā, ja cietusī persona ir bērns ar invaliditāti, kā arī - ka nemateriālo zaudējumu atlīdzība tiek izmaksāta gadījumā, ja apgādājamam bērnam ir noteikta invaliditāte un Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija ir sniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību.

Tāpat nepieciešams noteikt iesniedzamos dokumentus gadījumā, ja apgādājamais ir pilngadīga persona. Tā, piemēram, ja apgādājamais ir pilngadīgs bērns līdz 24 gadu vecumam, kurš turpina iegūt vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību, viens no apgādības faktu pamatojošiem dokumentiem būtu apgādājamā dzimšanas apliecības kopija.
 

 
2 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
BMW 19.septembris 2023 16:12
1 0 Atbildēt

Te tev nu bija apdrošināšana! Apdrošinātājs aprobežos savu atbildības izmaksu ar minimālo algu, bet šoferis maksās cietušajam miljonu civilprasības gadījumā! Priekš kam vispār jāpērk OCTA, ja minimālo jau jebkurš var pats sakasīt un bieži vien polises cena pārsniedz minimālo algu! OCTA tak vajag lai segtu zaudējumus, ko šoferis pats nevar samaksāt. Ar šito likumu zūd jēga apdrošināšanai!

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Sodīts bargi - Par traģiskas avārijas izraisīšanu bijušajam "Radio SWH" radošajam direktoram Rukeram piespriež septiņus gadus cietumā 43

Par traģiska ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, reibumā bēgot no policijas, bijušajam " Radio SWH" radošajam direktoram Ilgvaram Rukeram piespriesti septiņi gadi cietumā, noskaidroja aģentūra LETA. Lasīt vairāk

 

Kas notiek elektroauto tirgū?

Elektrisko automašīnu pārdošanas rādītāji pēdējo desmit gadu laikā ir piedzīvojuši strauju pieaugumu, pat neskatoties uz to, ka inflācijas dēļ ir būtiski pieaugušas litija jonu akumulatoru pakešu izmaksas, kas ir paaugstinājušas arī pašu transportlīdzekļu cenu. Globālās tendences liecina, ka dabai draudzīgās automašīnas savu popularitāti tikai nostiprina. Lasīt vairāk

 

Par traģiskas avārijas izraisīšanu alkohola reibumā plāno sodu 6400 -3 100 000 eiro apmērā 11

Par traģiskas avārijas izraisīšanu alkohola reibumā nākotnē līdzās pamatsodam plānots obligāti noteikt arī nauda sodu, un tā amplitūda varētu būt no 6200 eiro līdz pat 3,1 miljonam eiro. Lasīt vairāk

 

Kāpēc kaislīgākie CUPRA fani vēl nealkst pēc elektrības ? (+VIDEO) 5

Kāpēc jaudas vienmēr par maz, to vaicājām CUPRA Tribe spilgtākajiem aktīvistiem, kuri mierpilnu zirgspēku vietā meklē vēl vairāk jaudas un vēl vairāk kaisles. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti