Gājēji bez atstarotājiem problēma arī šogad 47

Ilustratīvs attēls Foto: Publicitātes attēls

Nozare.lv | 30.janvāris 2020 10:34

Pagājušajā diennaktī Vidzemē ceļu satiksmes negadījumos cietuši trīs gājēji, vismaz divi no kuriem notriekti, jo gāja pa ceļu bez atstarotājiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Vakar ap plkst.7 Smiltenes pagastā kāds transportlīdzekļa vadītājs uzbrauca diviem gājējiem, kuri atradās uz ceļa braucamās daļas bez jebkādiem atstarojošiem elementiem. Savukārt Valmierā, Raiņa ielā, kāds šoferis uzbrauca gājējam, kurš šķērsoja ielu tam neparedzētā vietā. Visas cietušās personas nogādātas medicīnas iestādēs, sacīja Vaskāne.

Pēc Vaskānes vārdiem, VP statistika uzskatāmi rāda, ka "neredzamie gājēji" ir problēma. Lai arī katru gadu tiek runāts par nepieciešamību būt labi pamanāmiem, aizvien ir cilvēki, kuri joprojām uzskata, ka viņi jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā uz ceļa ir redzami.

Līdzīgi "grēko" arī velo­braucēji, kuri radot vēl lielāku bīstamību, pārvietojoties pa ielām un ceļiem bez apgaismes ierīcēm un vēl tumšā apģērbā. Ceļu satiksmes negadījumu, kuros iesaistīti velosipēdisti, netrūkst arī gaišajos gadalaikos, tagad tas kļūst vēl aktuālāk, paziņoja Vaskāne.

Lai gan ceļu satiksmes noteikumos minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, cilvēkiem ir priekšstats, ka uz pilsētu tas neattiecas.

VP atgādina, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem jārūpējas par savu redzamību. Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementi vai vestes jau laikus signalizē vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs.

"Tāpat atgādinām gājējiem, šķērsojot ielu, pārliecināties, vai automašīnas vadītājs gājēju redz un vai paspēs nobremzēt," sacīja Vaskāne.

47 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri

Vernons 30.janvāris 2020 18:46
13 0 Atbildēt

Palaidniex ir demagogs! Nekad nav piedzīvojis slidenu ceļu, kuru Tavs gājējs nav vīžojis nokaisīt! Ir apstākļi, kad neviens nevar apstāties!!!

Svētdienas braucējs mācīs profesionāļus ko un kā darīt!

Neviens normāls cilvēks zem riteņiemnelien! Un neviens normāls braucējs nevienai dzīvai radībai tīšām virsū nebrauc! Atdziesti! Gājējs Kapos pats vainīgs!

gunbox 30.janvāris 2020 13:32
11 8 Atbildēt

Ja gājējs nav mācījies CSN, da jebkādu likumdošanu, nav šoferis un nekad nav sēdējis tumsā pie stūres, tad viņš nekad pat neiedomāsies, ka viņu vispār neviens neredz tumsā un, ka viņš ir cilvēks ar ierobežotām tiesībām, nu gluži kā SIA. Tobiš postkomunismā nepieciešamas n-tās paaudzes, lai ar vēl kreiviskās mentalitātes pieskaņu tiktu ieaudzināts, ka citu īpašums nav kopējs un ka brīva valsts nenozīmē, ka tajā nav likumu.

Vernons 30.janvāris 2020 13:40
10 8 Atbildēt

Tikko gājējs ir izdarījis niecīgu atkāpi no manis minētā, tā tūdaļ kļūst "Nobraucams kā Spainis"! Un tas pateicoties Tev minētam CSL 19. P. 4. punktam! Nu un kurā brīdī "Nomira" mana tiesība paļauties, kad Tu neveidosi bīstamu situāciju, izdarot kaut niecīgu atkāpi, no Tev definētās kārtības un secības!

Es, kā auto vadītājs, esmu vērtīgāks! Es sēžu čuguna gabalā, kas mani, no tādiem kā Tu, aizsargā!

Un neatkarīgi no tā, es vilcienam priekšā nebraucu!

Pievienot bildi Pievienot video

Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Bosch izstrādājis ierīci, kas Covid-19 testa atbildi sniegs jau pēc 2,5 stundām

Kompānija Bosch, kas nodarbojas, tostarp ar autodetaļu izgatavošanu, izstrādājusi ierīci Vivalytic, kas atbildi uz Covid-19 testu sniegs jau pēc 2,5 stundām. Pašlaik rezultātus var uzzināt tikai pēc dienas vai divām. Lasīt vairāk

Jaunzēlandē pārdod jocīgu policijas auto (+ FOTO)

Maija sākumā plānotās RM Sotheby`s izsolespiedāvājumā iekļauts jocīgs policijas auto. Neparasts tas ir tādēļ, ka tā garums nesasniedz pat trīs metrus. Lasīt vairāk

Volkswagen pagarina piespiedu brīvdienas līdz 10.aprīlim

80 000 Volkswagen rūpnīcās strādājošo darbu varētu atsāk 10.aprīlī. Lasīt vairāk

Polijā pārdod 7.sērijas BMW, kas 23 gadus uzglabāts speciālā kapsulā (+ FOTO) 28

Izsolē tiek piedāvāts 1997.gada BMW 740i, kas nobraucis vien 254 km. Pārdevējs apgalvo, ka pasaulē nav neviena to gadu 7.sērijas automobiļa tik labā kārtībā. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti