PAPILDINĀTS 4.09: Īsā jaunuzbūvētā posmā Jūrmalā ir tik daudz nepilnību; "Ierēdni nesēdi autā" (+ FOTO) 17

Māris Ozoliņš, iAuto redaktors | 30.augusts 2019 19:54

Turpinām portāla iAuto rakstu sēriju "Ierēdni nesēdi autā". Tā ir kā atbilde Latvijas valsts ceļu kampaņai "Nebrauc autā". Ja satiksmes organizētāji sēž autā, tad tā arī braucam.

Šodien (30.augusts 2019) apskatām Dubultu prospekta posmu no Ceriņu ielas līdz Kļavu ielai.

Dubultu prospekts, Jūrmala. 30.08.2019. Foto: iAuto.lv

Vēl viens spilgts piemērs no Jūrmalas pašvaldības ierēdņu nesaimnieciskās un pat noziedzīgās rīcības. Jā noziedzīgas, jo  pieļautā nolaidība apdraud cilvēku veselību. Kā var būt no vienas puses velo ceļš, lūk attiecīgā ceļa zīme.

30.08.2019. Foto: iAuto.lv

30.08.2019. Foto: iAuto.lv

Bet no otras puses vienkārša gājēju ietve ar sarkanu betona bruģi. 

30.08.2019. Foto: iAuto.lv

Šajā mazajā posmā, kurā tikko veikti remonta darbi ir redzami arī citi brīnumi, kas liecina par hronisku pilsētvides plānošanas un uzraudzības trūkumu.

Interesanta apmales līnija pie autobusu pieturas.

30.08.2019. Foto: iAuto.lv

Kas tieši te ir domāts? 30.08.2019. Foto: iAuto.lv

Vairākās vietās, visticamāk būvnieki, ir būtiski bojātas apmales un noskrāpēts bruģis. Šādu darbu kvalitāti nedrīkstētu pieņemt. Bet Jūrmalā var, un lai gājēji tagad gadiem skatās uz sabojāto segumu.

30.08.2019. Foto: iAuto.lv

Pēkšņi ietvei ir realizēts pilnīgi jauns raksts. Pilsētvides plānošana?

30.08.2019. Foto: iAuto.lv

Tas tiešām ir īss posms, tikko pēc renovācijas. Bez tā, ka tiek apdraudēta gājēju veselība, otra sliktākā lieta ir tā, ka atkal būs jaremontē un atkal, protams, par pilsētas budžeta līdzekļiem. Neviens par šo nolaidību nebūtu saņēmis sodu, mēs no iAuto puses raudzīsim pēc atbildīgā!

PAPILDINĀTS 01.09.2019 ar Ceļu satiksmes noteikumiem:

2.29. velojosla – josla uz brauktuves, kas paredzēta braukšanai ar velosipēdu un no citu transportlīdzekļu satiksmes ir atdalīta ar 920. ceļa apzīmējumu (tiek apzīmēta ar 941. ceļa apzīmējumu; var tikt apzīmēta ar 413. un 824. ceļa zīmi);

920.  941.  413.  824. 

2.30. velosipēdu ceļš – atdalīts ceļš vai ceļa daļa, kas paredzēta braukšanai ar velosipēdiem un apzīmēta ar 413. ceļa zīmi un 932. vai 941. ceļa apzīmējumu.

413.  932.  941. 

PAPILDINĀTS 02.09.2019 ar foto - nolaidība satiksmes organizēšanā arī pirmajā mācību dienā nav novērsta.

02.09.2019. Foto: iAuto.lv

PAPILDINĀTS 4.09.2019 ar VAS Latvijas valsts ceļi komunikācijas daļas vadītājas Annas Kononovas atbildi:

"Projekts “Satiksmes organizācijas uzlabošana Dubultu prospektā no Slokas ielas līdz Kļavu ielai Jūrmalā” ir viens no vairākiem satiksmes uzlabošanas projektiem Dubultu satiksmes mezgla rajonā. Tāpēc tas ir jāskata kopskatā ar citiem satiksmes uzlabošanas projektiem. Satiksmes uzlabošana notiek pakāpeniski, pārbūvējot Dubulta prospektu, Strēlnieku prospektu un tiem piegulošās ielas pa atsevišķiem posmiem un krustojumiem. Realizējot satiksmes uzlabošanas projektus pa posmiem, var rasties situācijas, ka ne visi projekta risinājumi ir izprotami, jo tie visi vēl nav pilnībā īstenoti.

Šā projekta robežās izbūvēts velosipēdu ceļa posms, kas austrumu virzienā turpināsies pa Ceriņu ielu un Rūdolfa Blaumaņu ielu, un rietumu virzienā pa Kļavu ielu un Strēlnieku prospektu. Velosipēdu ceļi Ceriņu ielā, Rūdolfa Blaumaņu ielā, Kļavu ielā un Strēlnieku prospektā pašlaik tiek projektēti. Līdz velosipēdu ceļa pārējo posmu izbūvei un savienošanai nepārtrauktā ceļā, LVC ir uzdevis projekta realizētājam saskaņot un izvietot pagaidu ceļa zīmes, kas brīdinātu satiksmes dalībniekus par atsevišķi izbūvēto velosipēdu ceļa posmu sākumu un beigām.

Projekts: “Satiksmes organizācijas uzlabošana Dubultu prospektā no Slokas ielas līdz Kļavu ielai, Jūrmalā” LVC Rīgas nodaļā saskaņots 2018. gada 10. oktobrī."

 
17 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
iAuto 1.septembris 2019 9:23
5 0 Atbildēt

Opā, kur tad tas ir rakstīts, noteikts vai definēts. Tas ir svarīgi, kad notiek negadījums, pēc kuras normas vadīsies?

Ierēdņu bezatbildība ir šādā satiksmes organizēšanā.

Aijo 1.septembris 2019 7:16
4 2 Atbildēt

Tas tiešäm ir šausmīgi. Cilvēki noteikti pa šo ielu vairs nepārvietosies,

Ritvars 1.septembris 2019 19:00
4 0 Atbildēt

Tās gājēju ietves tas viss ir pupu mizas. Jūrmalas pilsētas dome pilsetplanošanā ir izveidojusi sastrēgumu tajā posmā, uzstādot tur 4 luksoforus. Risinājums tur bija ļoti vienkāršs uzstādīt 326 ceļazīmi kreisajā ceļa pusē (ja brauc virzienā uz kauguriem) un satiksme būtu ideāla. Saprotot cik izmaksā uzstādīt vienu luksoforu tqad uz to var ļoti labi sabāzt kabatā. Tur pretī jūmalas pilsētas dome iekasē naudu par iebraukšanu jūrmalas pilsētā lai samazinātu satiksmes plūsmu caur jūrmalu jo tas rada piesārņojumu, tad nafig jāveido pilsētā sastrēgums ja pilsētā ir ieinteresēta kontrolēt gaisa piesārņojumu pilsētā?

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Elektrisks vācu kravas auto par nepilniem 29 000 eiro (+ FOTO)

Minhenes kompānija Evum Motors plāno uzsākt daudzfunkcionāla elektriskās piedziņas kravas auto ražošanu. Vācijā tas maksās vismaz 28 900 eiro. Lasīt vairāk

 

Lidostā “Rīga” taksometriem jaunas prasības (+ VIDEO) 9

“Lidosta beidzot brīva no bandītiem”. Tā par jauno taksometru kārtību lidostā “Rīga” saka taksometru vadītāji. Lasīt vairāk

 

Zviedri neiesaka pirkt - Toyota RAV4 izgāžas „alņa testā” (+ VIDEO) 24

Zviedru auto žurnāls Teknikens Värld izmēģinājis jaunās paaudzes Toyota RAV4 un secinājis, ka automobilis nespēj nokārtot „alņa testu”. Redakcija norāda, ka automobilis ir nestabils, tādēļ to nav ieteicams pirkt. Lasīt vairāk

 

Pie ASV krastiem apgāzies kravas kuģis ar 4000 automobiļiem 16

Atlantijas okeānā, Austrumkrasta tuvumā apgāzies kravas kuģis ar aptuveni 4000 jauniem Hyundai un Kia automobiļiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti