Kārtot: Augošā secībā
1 2
Palaidniex 28.03.2020 11:40

Nekas, drīkst Tev palīdzēt, jo Tu sev priekšā tāpat neko neredzi.

Palaidniex 27.03.2020 17:05

Klausi vernonam - ej pāri pārejai pie sarkanā, varbūt tas kaut ko tavā galvas haosā saliks savādāk.

Palaidniex 27.03.2020 11:43

Tad vismaz padariet to nesaskatāmu un pievienojiet atsauksmi, ka pati Policija to ir atsaukusi.

Palaidniex 13.03.2020 9:29

Dažādu gada gājumu Eiro normu motoriem tās EGR pieslēgšanas un dabības īpatnības atšķirības ir lielas. Ir dzinēji, kam tie ir jāatprogrammē, ir vecāki dzinēji, kam nekas to nekontrolē. Pie kam EGR vārsta atslēgšana nekādi neiespaido vārsta mehānisko ķīlēšanu...

Palaidniex 12.03.2020 9:45

Un? Kas tagad baiss tamdēļ var notikt?

Nu neaizbrauks strēķis cilvēku uz to ASV, kas no tā?

Palaidniex 06.03.2020 13:20

Arī ideāli iespējamie "tikai" 25% nāvīga iznākuma ir vairāk kā 6X nopietnāk par CV19 3,6 %

Palaidniex 06.03.2020 10:31

Paranoiķi, ne paranoiķi, bet kā jau teicu - "parastā" gripa pļauj reāli vairāk un ik gadu. Un nekādu karantīnu.

Ķīnai varētu būt savi iemesli arī no visa šitā taisīt haipu. Tai ir nenoliedzami ieguvumi, tieši politiskā plānā. Par to arī rokas berž visādi "vakcīnu" ražotāji... Cik gadus valstu pasūtījumos vien naudas neieripo. Dezinfekcijas līdzekļu un personiskās aizsardzības līdzekļu (masku) ražotāji arī reāli nesūdzās par savu apgrozījumu un peļņu...

Es neapgalvoju ka COVID-19 ir pilnīgs feiks, bet nu reakcija uz to ir "mazliet" pārspīlēta. Skaidrs, ka lieka higiēna nevienam par ļaunu nenāks, samazināsies pa burzmu arī saslimstība ar desmitiem citu vīrusu vai mikroorganismos bāzētu kaišu izplatība. Bet nu šitāds haips...

Ja tas COVID-19 būtu tik slikts un tik baisi lipīgs, tad Latvijā jau vajadzēja panesties epidēmijai... Kā nekā vismaz četri Igaunijas iedzīvotāji tā vai citādi, potenciāli infekciozā stāvoklī, pabija gana ļaužu pilnās sabiedriskās vietās... Un tiem, kas bija tiešā kontaktā un nu atsēž karantīnā - arī bija jābūt pozitīviem izmeklējumu rezultātiem...

Palaidniex 06.03.2020 10:25

Ar Ebolu nu gan nav tik rožaini, kā klārē. Arī tie, kas sasirgst blakus lieliskai slimnīcai nemaz tik lielā procentā neizdzīvo neizdzīvo, bet par šito gripu saceltā ažiotāža un salīzinājumi ar "Spāņu" gripu, kas plosījās kara, citas higiēnas, citas medicīnas un citas medicīnas pieejamības, citu dezinfekcijas principu laikā... Kad mira no kara (gangrēnas, asins saindēšanās, antibiotiku neesamība), informācijas noklusēšanas, tuberkulozes, ķīmiskajiem ieročiem, utt... Ap to laiku kaulainā vilka pāri pasaulei nevis ar mazu sirpīti, bet ar kombainu komandām, kur katra komanda specializējās uz savu iemeslu...

Palaidniex 06.03.2020 8:09

Tādi vai citādi vīrusi ir tūkstošiem. Daudzi no vīrusiem netiek tā arī identificēti. Tas, ka kādu vīrusu pēkšņi atklāja, nozīmē tikai to, ka to atklāja, nevis tas pēkšņi neznokurienes uzradās...

Šis ir tikai drusku dusmīgāka gripa! Tas nav nekāds ebola vīrus vai kas tamlīdzīgs, kam mirstība ir >80%. No gripas "parastās" Latvijā šogad vien ir jau 15 (!!!) mirušie! Piecpadsmit mirušie! Lasi kamēr pielec - PIECPADSMIT CILVĒKI nomiruši! Šeit Latvijā! Bet neviens traci neceļ, neievieš nekādas karantīnas un drēbes neplēš - pareizāk - visiem pat ir krietni pajāt! Sajūti atšķirību? 15 beigti vs nulle inficēto.

Un te nu nonākam pie fakta - kas sliktāk: reālas 15 nāves Latvijā, līdz 70 000 mirušo Eiropā vai līdz pat 600 000 mirušo gadā no "parastās gripas" (tātad tas notiek ik dienas) VS daždesmit tūkstoši saslimušo un 3500, da kaut 5000 mirušo pasaulē no "īpašās".

Tieši tādi pat bija SARS, MERS, Cūku gripa utt. Tikai tolaik neizdavās sacelt ne tuvu tādu haipu!

Atceries - vīrusi un to "epidēmijas" ir, bija un būs! Tā tas dabā notiek. Tas ir normāli! Bet te ir nenormāli - ar parasto gripu sadzīvojam kā ar pašsaprotamu "slepkavu", bet par "jauno" taisam mega paniku.

Palaidniex 03.03.2020 15:49

Griķus jau iepirki, skafandru, respiratoru un kalnu sauli?

Tādi vai citādi akūti respiratoro vīrusu paveidi klejo ik gadu. Kad kārttējais ir uzbrucis - slimības forma un smagums ir atkarīgs no vispārējās organisma imunitātes. Riska grupa ~tā pati kas vidēji jebkuram citam gripas paveidam. Vienīgā problēma - tiekot lēsts, ka esot būtiski ilgāks bezsimptomu periods, kurā ir iespējams aplipināt citus. Laikam vienīgais trumpis esošajam vīrusam...

Ķīnai pašai varētu būt nopderīga šāda ažiotāža, lai maigi samazinātu iekšējos protestus konfliktus, piemēram, Honkogā. Esat kaut ko dzirdējuši par nemieriem Honkongā pēdējā laikā? Gan protestētāji pabaidīti, gan iespējams darbojas krīzes situācijas likumdošana. Man nav cita izskaidrojuma, kāpēc Ķīna reaģē tā itkā tā būtu nez kāda Ebola vīrusa epidēmija, kur mirstība patiešām ir >80%. Šim vīrusam šādi rezultāti nav ne tuvumā. Ar ko beidzās iepriekšējās SARS, MERS , Cūku gripas epidēmijas? Pareizi - ne ar ko dižu, bet ar nelielu troksni medijos un salīdzinoši jūtamu PAPILDUS peļņu vakcīnu un zāļu ražotājiem.

Esot pret parasto vakcīna... Aha! Kāpēc tad cilvēki, nezkatoties uz to visu vakcinēšanu tāpat slimo. Es zinu personīgi tādus, kas saslima pret vakcīnu... Vai nu vakcinēja pret citu paveidu, vai tas paguva mutēt vai vakcīna pret to nedarbojas. Bet valstis iepērk vakcīnas - bizness iet no rokas!

Ik gadu ar gripas tipa vīrusu infekcijām saslimst~1 miljards! (1/7 pasaules iedzīvotāju), nomirst 200-600 tūkstoši, Eiropā vien izmirst līdz pat vienai Jelgavai - ~70 tūkstoši un pilnīgi NEVIENU TAS NEKRATA! Latvijā šogad vien "oficiāli" no gripas miruši 15 (!!!) bet ar Covid neviena inficētā, pat aizdomīgajai atkārtotā testā tas neatklājās...

Man jautājums visi no viena gripas paveida vai ir vairāki varianti? Cikiem no jums jelkad ir bijis tā, ka pieņemts ka ir gripa? Ok - cik gadījumos no jums paņemtas analīzes/uztriepes tieši virusoloģiskam pētījumam, gripas paveida noteikšanai? Nu tā - godīgi? Cik, cik?

Vai nu mēs nenovērtējam pārējo gripas vīrusu kopdarbu vai nu baigi pārspīlējam jauno. Labāk pavērojiet, kam tas izdevīgi - Ķina, žurnālisti, farmācijas grandi. To paniku palīdz sēt mileniāļi un domāt negribošo bari!

Līdz ar to neredzu pamata reālam uztraukumam.

Palaidniex 14.02.2020 11:08

Jā - lidmašīnu piloti nemitīgi aktīvi līkumo biezā satiksmē... Piemēra saucējs.

Es necerēju ka sapratīsi, manispēc, domā kā gribi.

Bet aizmiguši fūristi ir reāla problēma.

Palaidniex 14.02.2020 10:48

Tā kā neatļauti palielināts ātrums un sūdīgi izplānoti maršruti būtu valstu sazvērestība...

Katram ir savs ieradums, pie kāda ātruma tas neiemieg, bet tas vairāk ir pieraduma efekts, un - jā - nekas nav grūtāks par pieraduma un rutīnas maiņu.

Palaidniex 14.02.2020 10:46

par to darba un atpūtas laiku - nevajag visu sarēķināt līdz minūtei, tad neplānotu (un velti neplānotā) maršruta veikšanai kavējumu neierēķināšana ir transporta un loģistikas uzņēmuma fēleris. Ieplānot, ka viss notiks pa diedziņu - muļķīgi!

Braukt uz Vāciju ar fūrēm, ko tehnisā apskate uz ceļa izbrāķē kā nelietojamu - arī ir ierēdņu nelietība?

Aizmidzis fūrists, kas ievelk pretējā joslā arī ir ierēdņu sazvērestība?

Palaidniex 14.02.2020 10:41

No kuriem reāli saņemtajiem sodiem Tu nevari izvairīties?

Nu tā - kuri no Tev personīgi piestādtajiem sodiem bija no pirksta izzīšti?

Ja nepārkāpj noteikumus, par kuriem reāli saņem tos sodus - ir taču pilnīgi pie vienas vietas cik liels, skarbs vai nepaceļams ir tas sods. Ne tā?

Ierēķināt savā ģimenes burdžetā sodus un tagad gausties ka tādu sodu izmaksu pieaugumu neesi plānojus, saknē neizklausās baigi gudri.

Palaidniex 14.02.2020 9:53

skatos tev arī X6 sāp...

Bet, tas skandināvos, kurus mēs te gribam bieži par piemēru, kā reizi spodi ir atbildtoši ienākumiem. Tā kā mums ar ienākumu un materiālā stāvokļa pierādīšanu iet grūti (šis mums no skandināviskā nepatīk), būtu tikai normāli savu koeficientu skalu vieglajiem auto, savu skalu kravas auto, pie kam arī īpašniekam/turētājam piestādāmu atsevišķu sodu, lai nedzen tādos reisos, kuru izpildei ir jāpārkāpj darba/atpūrtas režīms un/vai ātrums.

Es zinu daudzus, kam pat svešs dārgāks auto uz ceļa liek justies "svarīģākam". Mums daļai vadīāju tāda psiholoģiska īpatnība. Lielākajai daļāi auto vadīāju tas nekādi neizmainīs ne ikdienu, ne budžetu.

Palaidniex 14.02.2020 9:48

Forši palielināt ātrumu, zinot ka mēdz notikt šādi...

www.tvnet.lv/6897605/miega-bads-ka-navejoss-ierocis-uz-cela

Grafiks pāri līķiem... (y)

Palaidniex 12.02.2020 8:05

Vari pastāstīt, ko es savādāk apgalvoju nekā core raksta ?

Palaidniex 11.02.2020 13:05

Vēl kāds piemērs - reizēm auto vadītāji atcerās, ka nogriežoties krustojumā pa labi vai pa labi iegriežot blakus teritorijā ir jālaiž gājējs, kurš turpina taisnvirziena kustību.

Tas, ka blakusteritorijās, stāvlaukumos un DUS gājējam ir priekšroka vairs atceras tikai retais, tas gan neļauj gājējam to ļaunprātīgi izmantot.

Bet triki mēdz sākties ar nogriešanos pa kreisi - te ne vienmēr, kreisā manevra riskantuma pēc, vadītāji atceras par gājējiem, kas ielas otrā pusē varētu šķērsot vēlamo brauktuvi vai iegriešanos teritorijā...

Palaidniex 11.02.2020 13:00

Ko tieši tu nesaproti no tā kas tur ir uzrakstīts?

Kurš konkrēts punkts ir dvidomīgs?

Varbūt auto vadīšana nav priekš tevis, ja nesaproti, kas uzrakstīts CSN?

Un tagad tie, kas skaitās noteikumus saprotoši, par to ekzaminēti un pielaisti satiksmē vadīt lielas dzelzs kastes uz riteņiem - pieprasa no neekzaminētajiem gājējiem ievērot noteikumus, kurus paši īsti nespēj saprast? Līdz ar to reizēm nepamatoti braucot tiem augumā?

Forši!

Palaidniex 11.02.2020 12:37

Tas, visticamāk, ir atrakstīts LVS.

Bet auto vadītājam ir jāievēro gan tikai zīme, gan tikai zebra.

Palaidniex 11.02.2020 12:32

Tur nav parasts krustojums. Tur brauktuves pa labi un pa kreisi nav tieši pretī vien otrai - ir ar nobīdi. Līdz ar to ir krietni vien izplūdušas un neskaidras krustojuma robežas un zīme ir uzlikta lai ļoti konkrēti norādītu ka gājēju pāreja sākas tieši te, nevis gabaliņu tālāk.

Būtu parasts precīzs X - zīmi visticamāk neuztādītu.

Palaidniex 11.02.2020 12:25

Nepareizi!

Ir uzkrāsota zebra, ir pāreja. CSN nosaka, ka gājēju pāreja ir abās vietās, jo Var būt zīme un zebra vai zīme vai zebra.

Līdz ar to neesi spējis atbildēt/saprast, kāpēc tieši tur ir pielikta zīme, bet uz Brīvības gatves Rīgā lielākajā daļā krustojumu nav šīs zīmes.

Padomā vēlreiz - kāpēc tur ir uzlikta zīme, bet citur nav uzlikta?

Palaidniex 11.02.2020 12:14

Ir idejas, kāpēc tajā krustojumā ir uzstādītas ceļa zīmes?

Nu tā - tīri pārbaudīt, ko Tu domā.

Palaidniex 11.02.2020 12:12

Kārtīģi izlasi šo CSN punktu. Lasi, kamēr saproti, kas tur ir rakstīts:

2.16. gājēju pāreja – brauktuves daļa, kas apzīmēta ar 535. un 536. ceļa zīmi un (vai) 931. ceļa apzīmējumu un paredzēta gājēju pāriešanai pāri brauktuvei;

Palaidniex 11.02.2020 12:01

Nejauc pāreju krustojumā ar tikai pāreju.

Tas nav viens un tas pats.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti