Kārtot: Augošā secībā
1 2
GB12 23.01.2020 14:56

Kolēģim tāds ir... kopumā apmierināts. Vājās vietas - ķēde (te gan izmaksas nav tik trakas, kā bmw trijniekam) un dažādas eļļas noplūdes ik pa laikam... un, ja kas jāremontē, lēti nebūs.

GB12 16.01.2020 20:03

Nu, tad ņem ciet. Pāris mēnešu laikā tad gaidām pirmo atsauksmi par elektrolauvu jauno auto sadaļā...

GB12 16.01.2020 20:02

Vai Hyundai un KIA lika? Te drīzāk jautājums - vai tas liks EU, japāņu un dienvidkorejiešu brendiem pārdomāt savu cenu politiku...

Tiesa, D-Korejas ražotāji jau cenu politiku uz papildaprīkojumu diži pārdomājuši nav... pārdomāts ir uz visu auto... Santa-Fe hyudajs par 40+ pakām!!!

GB12 16.01.2020 19:58

Nupat, uz Kijevu braucot, 2x šķērsoju visu Baltkrieviju. Ladas jā, bet ķīnieti neredzēju nevienu. Nu labi, atpakaļceļš bija tumsā un naktī, neskaitās.

Kijevā gan ķīniešu dranduļetu ir diezgan daudz.

GB12 16.01.2020 19:55

Tāpēc es uz izteikti slikta ceļa, piemēram, Talsi-Roja parasti braucu ne lēnāk kā ar 120... var jau būt, ka piekarei neko daudz napalīdz, bet katrā ziņā bedres jūt mazāk.

GB12 14.01.2020 22:21

Nu, redzi, ja mazliet pielietotu pelēko vielu, nevis tupa kaut ko drukātu, būtu pašam, pirms pieprasīšanas kaut ko uzrādīt, ienācis prātā paskatīties aktuālo piedāvājumu... man tas prasīja apm. 2 minūtes... būtu pašam ienācis prātā paskatīties tajā Ambercar mājas lapā, nevis braukt virsū, ka es piedāvāju tikai ilgtermiņu... vai kaut Sixt,uz kuru norādīju pirmo reizi...

GB12 14.01.2020 22:12

Te kāda Ziemeļkoreja, ka nedrīkst izteikt savu viedokli un komenti, kuriem kāds nepiekrīt, būtu jādzēš, vai pat viedokļa izteicējs jābano? Tu vispār domā ar galvu, ko raksti? Vai arī grimsti siltā nostaļģijā pēc padomju laikiem vai sapņo par dzīvi, kāda ir divās mūsu austrumu kaimiņvalstīs...

GB12 14.01.2020 0:44

Mazliet uzjautrinoši, kā centies pieķerties pie kaut kāda nebūt salmiņa... pat mēģini jau sākt iestāstīt, ka tavs "pietiekami" ir pietiekamāks par manējo... bet turpini tik drukāt tālāk.

Pietiekami bieži.

GB12 13.01.2020 20:47

Pareizi saki - stāsti... no kuriem lielu daļu varētu izdalīt ar 2, un paņemt nost 10, un tad jau būtu mazliet tuvāk patiesībai. Parasti šajos stāstos īdētāji noklusē dažādas lietas - kā, piemēram, vēl nesenajā laikam Bez Tabu rādītajā, kur dīleris ķipa atteicis garantijas remontu, bet to, ka vecene tam auto vispār nav gājusi apkopes, kaut kā gan "aizmirsa" pieminēt... vai arī to, ka pacienti paši piekrīt tam kuvaldas variantam, jo citādi tas viss maksātu kosmosā. Tikai pēc tam, kad vai nu nesanāk, vai kaut kas tiek nolauzts, pie īdēšanas aizmirst pieminēt, ka par to, ka tā var būt, tika jau brīdināti.

Nesaku, ka tā nenotiek - ka dīleri ir tiaki balti un pūkaini (galu galā, neviens meistars no debesīm nokritis nav), bet katrā ziņā šādu stāstu ir daaaudz mazāk, kā to, kad par salauztām lietām, sabojātiem mezgliem utt. ir atbildīgi Koļas Vaņas garāžserviseļi. Un ar dīleriem pārsvarā gadījumos, ja kaut kas arī tiek salaists dēlī, ir iespēja risināt. Dīlerservisiem ir apdrošināta arī civiltiesiskā atbildība... ja viņi kaut ko savas darbības vai bezdarbības dēļ salaiž dēlī, tad atbildību var prasīt no viņa apdrošinātāja.

Un arī neapgalvoju, ka visos t.s. mazajos servisos tikai lohi strādā... protams, ir starp viņiem arī zinoši un sakarīgi cilvēki...

Un jā... arī es esmu izmantojis garāžu vai t.s. mazo servisu pakalpojumus... pēdējo reizi izmantoju, kad mammas mašīnai mehs, kas mainīja eļļu, līdz galam neizlietu trauku neaizvērtu atstāja bagāžniekā, kas attiecīgi apstājās un izgāzās pa salonu... 3 reizes vari minēt, ko man atbildēja uz pretenziju. Pirms tam pēc eļļas noplūdes likvidēšanas eļļa satecēja uz pannas, bet viņi to nenotīrīja, kā dēļ mani atkārtoti izbanoja no apskates.

GB12 13.01.2020 20:18

1) Šī varbūt, bet, piemēram, Jaguar XF vai SAAB 9-5 Aero neko daudz jau augstāki par tavu trušeli nav. Un sēžu es parasti viszemākajā pozīcijā. Un netraucēja arī tad. Netraucē arī, ja braucu, piemēram, ar uzņēmuma Nissan Pulsar vai Renault Clio.

2) Skatīt pirmo;

3) skatīt pirmo un otro... un es arī slēdzos savlaicīgi.

GB12 13.01.2020 20:12

Visticamāk, lasīji kādā manā postā tepat iauto

Bet pateikt, ka tāpēc autiņi nahaļavu var pateikt tikai cilvēks, kuram vispār nav nekādas saprašanas par uzņēmējdarbību...

GB12 13.01.2020 20:08

Un tā paša Ambercar mājas lapā tie paši busi tiek piedāvāti arī īstermiņam. Speciāli tādiem īpaši apdāvinātajiem kā Tu pat pamēģināju pierezervēt uz 2 dienām. Un man piedāvāja... Tiešām viss ar karotīti mutē jāieliek?

GB12 13.01.2020 19:59

Sixt dod ilgtermiņu tikai?

GB12 13.01.2020 17:21

Tad neraksti, tā būs labāk visiem... tāpat vēl neviena sakarīga komenta no tevis te nav bijis.

GB12 13.01.2020 15:00

Nezinu, ko Tu domā ar "konkurētspējīgu cenu"... nezinu, kas priekš busa skaitās konkurētspējīgs - vienmēr, kad ir bijis vajadzīgs buss, esmu to kaut kur dabūjis bez maksas, bet, nu, piemēram, šeit...

www.ss.lv/msg/lv/transport/transports-rent/minibuses/dgxkg.html

Uz ātrumu paskatījos Sixt mājas lapā... tur arī Crafter ir piedāvājumā. TIesa, ne vienmēr var sagaidīt, ka tieši to arī iedos... nomas paredz līdzīgus auto... bet, nu, dabūt var...

Un sapratu gan... jo zinu, ka VW nomām, tāpat kā citiem uzņēmumiem, kas pērk daudz mašīnas, tās piedāvā par ļoti pievilcīgām cenām un atpirkumiem. Visus modeļus, t.sk., Crafter.

GB12 13.01.2020 14:43

Nu nez... man viens paziņa/klients savā uzņēmuma autoparkā (pārvadājumi) pērk tikai jaunus Crafter...

PIe tam, VW ir ļooooti laba korporatīvo klientu atlaižu politika... nomas ļoti daudz izmanto šī ražotāja auto.

GB12 13.01.2020 14:30

msh rakstīja: Es labāk gribētu lai viņiem būtu kāda īpaša atpazīšanas zīme, apgaismota, lai zinātu ka viņiem jādod virsū ar tālajiem - es varu pilnīgi saderēt ka tas "iecērt acīs" punkts ir dēļ tā, ka tas huiņas asistents mani laicīgi nepamana - jo tā kā manā mašīnā gaismas pārslēdz cilvēks, tad tās gaismas mēdz pārslēgties tad, kad pretī braucošais atrodas aiz līkuma, aiz uzkalniņa vai puskilometra - kilometra attālumā - tikmēr to adaptīvo lukturu vadība savus segmentus slēdz ārā tad, kad kamera pamana kaut ko pretī braucošu; es noteikti neesmu pārāk labi pamanāms, jo tuvie ir tuvie - bet ja pretī spīdētu kāda zīme, vismaz pēdējajā variantā zinātu ka tādam jādod ar tālajiem virsū...

Ak, tu nabadziņš. Nu, jau pat LEDi traucē.. nez kāpēc mani netraucē... varbūt tad laiks pārsēsties uz salieķi vai sabiedrisko un trusi turēt garāžā sapūt tāpat kā to četrriņķu vraku, ko mēdz saukt par Mašīnu...

GB12 13.01.2020 14:28

msh rakstīja: Atslēgas vārds "mazais servisiņš". Zinot ka tu esi strādājis dīleros un mitinies dižajā pilsētā, nebrīnītos ja tu nezinātu kā tāds izskatās no iekšpuses, redzot tavu izdevumu uzskaitījumu. Tātad, kādi izdevumi no tevis uzskaitītajiem mazajam servisiņam nebūs - "apmācības" - kādas vēl apmācības? Cilvēki ir vai nu apguvuši pašmācības ceļā, vai beiguši attiecīgas skolas; ja kaut ko nezina, prasa tiem, kas zina. Tālāk - "administratīvais personāls" principā neeksistē - tādi parazīti kā "pieņēmēji" tur noteikti nav, vai nu uz vietas strādājošs īpašnieks, vai, augstākais, kāds vecākais - "grāmatvedība" arī nav, lai arī nav izslēgts ka tiek izmantoti kāda grāmatveža ārpakalpojumi, ar apkopējiem tas pats, ja nu vienīgi akurāt kaut kad atnāk kāda apkopēja kādu "kopējo" platību uzkopt; savas darbavietas jāuztur kārtībā tiem, kas tur strādā.

Nu, aprēķins palika reālāks?

Tikai tad, ja tajā "mazajā servisā" īpašnieks, mehs, apkopēja un grāmatvedis ir viena un tā pati persona, un, protams, tiek optimizēti nodokļi.

Par apmācībām runājot - ņemot vērā to, kā tehnoloģijas attīstās, ar "attiecīgās skolas beigšanu", lai būtu kau cik labs mehs, īsti nepietiek. Reku, piecpadsmitgadīgam pasātam pat, lai nomainītu bremžu klučus, ar kompi jāslēdzas klāt. Un pašmācība... nuuu, labi... varbūt 30-gadīgam trusim tāds mehs der, bet normālam auto... nē, nu, var jau būt, ka Tu arī klizmas taisīšanu uzticētu kādam, kas to apguvis pašmācības ceļā.

Uz vietas strādājošajam īpašniekam vai vecākajam alga jāmaksā nav? Grāmatveža pakalpojumi ir par brīvu?

GB12 10.01.2020 15:21

darklight rakstīja: Paņemsim vienu mazu servisiņu, kur pāris reizes ar savu Seatu esmu iebraucis. Par stundas darbu paņem 20 Eiro. Kā sadalās nezinu, pieņemsim, ka 10 meistaram, 10 servisam. Manuprāt, tīri adekvāta alga mehāniķim (10 eiro stundā), kā arī servisa uzturēšanai un pārējiem izdevumiem sanāk, ņemot vērā, ka meistari ir vairāki un katrs ienes tos 10 Eiro stundā. Plus vēl neliels navars uz detaļām, kuras tiek ņemtas no vairumnieka, bet tirgotas par vidējo LV veikalu cenu (+/- Trodo cenas). Tātad var normāli dzīvot, neplēšot 200 Eiro par pusstundas darbu un 50 Eiro par piecīti maksājošu gumiju.

P.S. Čekus viņi arī dod!

Tiešām? Ja meham tiek atvēlēti 10 euro, tad, atrēķinot visus nodokļus, sanāk ap 5 uz rokas (rēķini arī darba devēja sociālo). No pāri palikušajiem 10 euro būtu jāskaita nost arī PVN (4 euro ar astīti). Tātad, servisam paliek jau zem 6 euro. No tā jāuztur ēka, jāpērk iekārtas/instrumenti, jāveic apmācības, jāmaksā arī citi nodokļi, jāalgo arī administratīvais personāls (pieņēmēji, grāmtvedība, apkopēji utt.), plus pāri jāpaliek arī kādai kaut vai nelielai peļņai. Nopietni?

GB12 03.01.2020 16:18

Man igauņi atsūtīja .

Bet tāpēc jau jautāju pēc kāda cita pieredzes, kā tur īsti ir... BY no Minskas šajā virzienā pilna ar fotoradariem.

GB12 03.01.2020 16:10

Vai kāds ir saņēmis dāvanu kartes no NVS valstīm? Nupat biju Kijevā, braucu cauri Baltkrievijai, un 2 reizes tur uzrāvos. DIVAS! Pirmo reizi gandrīz pie LT robežas nepamanīju zīmi 70 (pabraucu garām ar kādiem 85 - labi, ka sniegs sniga, citādi būtu ātrāk bijis), otro reizi pagājušajā naktī atpakaļceļā - 70 vietā braucu ar kādiem 73 (nu gan žmogi ).

GB12 27.12.2019 17:07

Muļķības. Skatās gan jaudu, gan stāžu... un modelis arī nav "tikai tik, cik zādzību popularitāte", bet tāpat tiek ņemts vērā, cik tādi modeļi iekļūst avārijās, kā arī rezerves daļu/remonta izmaksas un sarežģītību.

Dažreiz var pabrīnīties, kādi eksperti te tikai nekomentē par lietām, no kurām neko nesaprot

GB12 27.12.2019 14:54

Kā kuram apdrošinātājam. Nav vienotu kritēriju.

GB12 27.12.2019 11:10

Vienu brīdi daži bija pārvākušies uz Orākuls.lv, bet vai nav no turienes izmesti ārā, kas zina...

GB12 26.12.2019 23:19

Kas tas par pajoli te uzradies? Kārtējais kaut kāds kakša/i_edgara vai citu izbijušo varoņu kārtējā reinkarnācija?

P.S. Auto joprojām brauc labi... šobrīd 162 600 km uz tāfeles.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti