Transports un īsta ekoloģija.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Transports ir viens no lielākajiem vides piesārņotājiem. Dalīsim to piesārņojumu co2(ogļskābā gāze) un visādas sīkas C daļinas un NOXi (slāpekļa oksīdi). Diskusijā startējam no aksiomas, ka par daudz co2 ir slikti bez visādām tur vulkānu piesārņojuma un Saules aktivitātes teorijām. Ja apspriežam, cik vidi piesārņo eko auto pilnais ražošanas un braukšanas cikl, tad, ja var, ar zināmiem, pierādītiem , ar ķīmiskiem vienādojumiem pamatotiem akumulatoru ražošanas datiem. Ja apspriežam piesārņojuma pārvietošanas konceptu (ārpus pilsētas vai trešās pasaules valstīs kaut ko saražo un piesārņo, lai var tīri, tīriņi ekoloģiski barukt pa pilsētu), tad obligāti rēķinām, cik viegli tomēr to piesārņojumu savākt stacionārai rūpnieciskai iekārtai un cik - braucošam auto. Ja par esošām tehnologijām, tad cik mazāk piesārņo ar gāzi darbināmi auto un cik - ja dīzelim arī uzlikta gāze kā papildus degviela - cik var, ar skaitļiem. Ja apspriežam satiksmes organizāciju vispār, tad, pēc iespējas visus aspektus - no tā, ka dzelzceļa stacijā pieejams autobusu kustības saraksts labākai plānošanai līdz tam, kas jādara, lai lauku braucējs izvēlētos sabtransu - no atlaidēm līdz lētai nomai un saskaņotiem sabtransa grafikiem. Kas vajadzīgs, lai 20-50km attālumā dzīvojošie pilsētas darbinieki brauktu ar elektroauto vai sabtransu.

Tātad - co2, NOXi un C daļiņas slikti, sabtranss labi, piesārņojuma pārvietošana slikti un ko tur var darīt.

iauto.lv/forums/topic/40611-co2-nodokla-likmes?pnr=2

 
Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Ps tas bija vēl pirms koronas un naftas cenu krituma

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 4 Atbildēt

Kā tur sanāk savietot kritiku par sliktajiem vietējiem vēja ģeneratoriem un to sabalansēšanu un labajām lētajām citu valstu atomstacijām ar tepat tēmā pieejamo pārvades zudumu cipariem?

WALA Reģ.: 19.06.2002
3 0 Atbildēt

Nu tad jau jāliek vēja ģenerators un saules paneļi uz katras ēkas un miers.

P.s. AST zudumi uz lieliem gabaliem ir mazāki, kā uz konversiju un mājās lietojamiem spriegumiem, ceru ka šo es varēju arī nerakstīt !!!

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 3 Atbildēt

Dod atsauces!

Vējam jau var izdomāt visādus lokālus lietojumus, piemēram, siltā ūdens un apkures balansēšanu turpat mājsaimniecībā uz vietas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Lūdzu, man bija arī interesantāks pētījums, bet uz sitiena atrast mobilajā nevaru:

energyeducation.ca/encyclopedia/Electrical_transmission

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Diezgan labi sanāk. Paskaties biržas cenas - tās ietver arī pārvades zudumus. Un skatoties uz tām, neaizmirsti, ka vēja enerģijas cena piedevām nav konkuretspējīga ar visām subsīdijām.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 2 Atbildēt

Tepat jau tie zudumi tika salīdzināti ar tiem papildus tēriņiem, kas sanāk, iegūstot fosilo degvielu un to nogādājot līdz patērētājam.

Ja vajag pierādīt, ka degvielas dzinējam zudumi ir salīdzināmi ar elektrotīkla pārvades zudumiem, tad to arī pierāda. Savukārt, ja vajag pierādīt, ka vietēja enerģija ir visādi neizdevīgāka par importēto ar lielāku pārvades attālumu, tad atkal tos pārvades zudumus kaut kā piemirstam.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Izskatās ka ja tev "neielies" mutē pētījumu ar visiem sīkumiem, pats parakt un pamācīties jau nespēsi.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti