Transports un īsta ekoloģija.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004

Transports ir viens no lielākajiem vides piesārņotājiem. Dalīsim to piesārņojumu co2(ogļskābā gāze) un visādas sīkas C daļinas un NOXi (slāpekļa oksīdi). Diskusijā startējam no aksiomas, ka par daudz co2 ir slikti bez visādām tur vulkānu piesārņojuma un Saules aktivitātes teorijām. Ja apspriežam, cik vidi piesārņo eko auto pilnais ražošanas un braukšanas cikl, tad, ja var, ar zināmiem, pierādītiem , ar ķīmiskiem vienādojumiem pamatotiem akumulatoru ražošanas datiem. Ja apspriežam piesārņojuma pārvietošanas konceptu (ārpus pilsētas vai trešās pasaules valstīs kaut ko saražo un piesārņo, lai var tīri, tīriņi ekoloģiski barukt pa pilsētu), tad obligāti rēķinām, cik viegli tomēr to piesārņojumu savākt stacionārai rūpnieciskai iekārtai un cik - braucošam auto. Ja par esošām tehnologijām, tad cik mazāk piesārņo ar gāzi darbināmi auto un cik - ja dīzelim arī uzlikta gāze kā papildus degviela - cik var, ar skaitļiem. Ja apspriežam satiksmes organizāciju vispār, tad, pēc iespējas visus aspektus - no tā, ka dzelzceļa stacijā pieejams autobusu kustības saraksts labākai plānošanai līdz tam, kas jādara, lai lauku braucējs izvēlētos sabtransu - no atlaidēm līdz lētai nomai un saskaņotiem sabtransa grafikiem. Kas vajadzīgs, lai 20-50km attālumā dzīvojošie pilsētas darbinieki brauktu ar elektroauto vai sabtransu.

Tātad - co2, NOXi un C daļiņas slikti, sabtranss labi, piesārņojuma pārvietošana slikti un ko tur var darīt.

iauto.lv/forums/topic/40611-co2-nodokla-likmes?pnr=2

 
rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

anonimniks

diršam kā vienmēr - vairums aizbraucēju ir kā reiz zem vidējiem ienākumiem un bez augstākās izglītības.

.

Kas , ar veselību problēmas ,tāds nervozs .

Izskatās šoreiz pats dir..

Es runāju par VIDUSSLĀNI ,kurā ir dažāds ienākumu ,izglītības līmenis . Paša dotajā saitē redzams ,ka izbrauc arī virs 50K un virs 100 k pelnošie . Te tabulas ar krāsām , ja skaitļi nav izprotami .

lao.ca.gov/laoecontax/article/detail/265

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

WALA

bezdarnieki - ha liecies mierā kur esi redzējis ka bezdarbnieki rautos strādāt.

.

Piekrītu ,kapēc strādāt , it sevišķi ja var dabūt stabilu pabalstu . Un ja būs daudz lētie vergi ( imigranti ) tad varēs vēl turpināt to darīt . Plus imigranti kā reiz noņem zemākai vidušķiras daļai darbu . Pat tie kuri gribētu strādāt vienkāršo darbu ,to nevar dabūt . Un ja arī piekrīt strādāt pa lēto ,tad jauna ģimene nevar sevi uzturēt pie kalifornijas cenām , nekad nevarēs atļauties māju ..

msh Reģ.: 16.04.2007
1 3 Atbildēt

WALA rakstīja: Ko tu tur jāj prātu - varētu domēt ka tā valsts nav uzbūvēta uz indiāņu zelta un melnādainu vergu pleciem. Manā skatījumā Republikāņi kā bija sūdabrāļi tā ir turpina būt ar atsevišķiem izņēmumiem. Bet jebkurai partijai ir vajadzīgs normāls pretspēks, tadēļ tāpat uzskatu to sistēmu par ļoti labu.

Šo lūk gan nesaprotu, kurā brīdī kāda demogrāfija noteikusi politiku( tas ka politiķiem muldēt patīk -tas protams, bet ka kāds kaut ko darītu - ha, labākajā gadījumā pazvalsta pa rokām statistiku), jeb tu demogrāfiju saisti ar to ka dzimst vairāk cilvēku ar visai viduvējām spējām (tipa kā teicienā - gudrība uz Zemes ir konstants lielums, bet cilvēku paliek arvien vairāk), un tad jo labāk "noreklamē" savu preci, jo lielāku sekotāju baru vari savākt ?!?

Nezinu kur un kā tev pa dzīvi iet, bet man galīgi neizskatās ne dirsā, nekā savādāk maniem bērniem, nu vismaz ne kategorijās ka krievi, ķīnieši, arābi via indieši varētu pārņemt Latviju. Tas ko es noteikti redzu, ka tizloties nevarēs - gribi kaut ko sasniegt būs jācīnās par savu vietu zem saules. Bet tā kā pazīstu daudz inteliģentu krievu uc. tautību cilvēku utml. - man šī sāncensība škiet aizraujoša.

Tas kas no manas vietas nešķiet aizrojošs ir Mākslīga Intelekta un mašīnmācīšanās attīstība - respektīvi, būs kāda elite kas to visu sapratīs un vadīs un būs 99.9% pasaules tautas kuri neko no tā nesapratīs un principā būs "mašīnu vergi", jo mašīnas agri vai vēlu mūsu dzīvi optimizēs, tikai no ciLvēcīgā tajā būs vairs ļoti maz.

ASV uzbūvēta uz indiāņu zelta un melnādainu vergu pleciem? Neesi salasījies padomju literatūru? Kaut gan laikam nē, tad vēl būtu trešais punkts, par darbaļaužu ekspluatāciju... Zelts tur maz spēlēja, vergi arī ne sevišķi daudz - paskaties kartē cik liela bija konfederācija, un pēc tam paskaties cik sekmīgi ir šie štati mūsdienās - tik nepieskaiti teksasu. Republikāņi varbūt ir sūdabrāļi, bet demokrāti ir kādas pāris pakāpes lielāki sūdabrāļi - galu galā, tā ir tā partija, kas ASV vēsturē visu laiku ir vārījusi sūdus. Es personīgi demokrātus saucu par "vergturu partiju"; atbilstoši viņu lomai konfederācijas izveidē un civilā kara izraisīšanā

Kurā brīdī demogrāfija ir noteikusi politiku? Tajā brīdī kad ar to viss ir kārtībā - laikam tiešām tev ar vēstures zināšanām ir švaki... Diez kāpēc savulaik briti varēja kolonizēt visu pasauli? Pareizi, jo pašu mājās bija pārapdzīvotība... Kāpēc vācu zemes, kas viduslaiku sākumā bija ~ apmēram tik lielas kā vācija šodien, varēja izplesties līdz tam apjomam, cik aizņēma lielvācija pirmā pasaules kara priekšvakarā? Atkal, augsta dzimstība un pārapdzīvotība - ja poļiem tā nebūtu bijusi līdzīgos apmēros, kopā ar deviņpadsmitā gadsimta otrās puses rūras industrializāciju, vācija pēc pirmā pasaules kara austrumos īpaši neko nebūtu zaudējusi, jo nebūtu bijis īpaši daudz ko poļiem atdot...

Ja tev nešķiet ka ir dirsā, palasi par Roterhemu - tā būs tuvāka nākotne - un aizbrauc uz kādām ziemeļāfrikas valstīm, apskaties kā turienieši dzīvo - bet drīzāk uzreiz uz afganistānu - tā būs tālāka nākotne. Aizraujoši? Par savu vietu zem saules noteikti būs jācīnās, diemžēl tev diez vai drīkstēs būt ieroči ar kuriem par to vietu cīnīties...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 1 Atbildēt

Es kādu laiku esmu dzīvojis un mācījies ASV, bet nu pie tā arī paliksim, vari turpināt ticēt savām muļķībām.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nu, pastāsti, kas tad ir muļķības. Vienīgās man redzamās muļķības es uzrakstīju pēdējajā rindkopā - tā cīņa, kas tevi aizrauj, būs, kā parasti, demogrāfiskā cīņa. Es gan nezinu kāpēc tevi tā aizrauj, jo mūsu tautai nav izredžu tajā uzvarēt.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Īsti negribēju turpināt šo izvērst, bet nu labi - sāksim ar to kas tas latvietis tāds īsti ir - kā to nodefinēt ( un amerikāņiem tas ir vēl sarežģītāk un subjektīvāk). Vai Jānis Bērziņš ir latvietis vai nē. bet ja viņs virpār latviešu valodā knapi kaut ko saprot vai varbūt nesaprot neko ?

Vai tāds Wala kuram 3/4 no viņa priekšgājējiem ir slāvu izcelsmes ( krievi, baltkrievi, poļi) un latviešu puse ir no latgales tālā gala ( ar lielu varbūtību saistība ar krievu piejaukumu) ir latvietis vai nav. Vai tas ķēms kurs runā latviešu valodā (be neskaidrā jo pavairāk ierāvis) un apmīza daudzīvokļu mājas stūri ir latvietis vai nav ?

Es teiksim spēju saprast ka Preiļu apkārtnes latviešiem liela daļa krievu krīt uz nerva, jo tur atrast sakarīgus krievus ir izaicinājums, manā dzīvē tā nav, un es pazīstu vairākus krievus kuriem pēc valodas nepateiksi ka nav latvietis, un sirdī bieži vien ir lielāks latvietis nekā pats "vidējais" latvietis.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Latvietis ir cilvēks ar noteiktu vērtību kopu, ar noteiktu kultūru, ar konkrētu valodu, ar apziņu par piederību šai zemei un bez vēlēšanās to padarīt nelatviskāku.

Es pāris gadus atpakaļ apprecēju īstu latviešu meiteni - kāzu dienā dzimtsarakstu nodaļā mēs atklājām ka iesniegumā bija bijusi viena kļūda - mana sieva iedzīvotāju reģistrā ir reģistrēta kā "krieviete"; tautību galu galā izvēlas vecāki, šajā gadījumā tādi, kuru latviešu valoda ir diezgan lauzīta - bet tas kaut kā viņiem nav traucējis uzaudzināt divas latvietes...

Līdzīgs princips attiecas uz tiem pašiem amerikāņiem. Diemžēl tas vienlaicīgi nozīmē to ka demokrāti ir ne-amerikāniska partija - cīnās un veicina populācijas aizvietošanu, cīnās pret slavenajām amerikāņu brīvībām, cīnās pret dažādām tradicionālajām vērtībām, un tas viss - savu politisko mērķu dēļ - parūpēties lai šie tiek ievēlēti visu laiku.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Un kur palika tas ka amerikāņi visi kā viens ir iebraucēji, ja vēl latviešiem var atrast kaut kādu saikni ar ciltīm kas te kādreiz medīja zvērus, tad ASV "jaunieceļotājiem" neko tālāk 17. gs. sākumu tur atrast nevarēs principā. Tad kuri ir tie "vērtīgākie" apdzīvotāji ??? Tas būtu līdzvērtīgi kā piem 2.pasaules kara laikā vācieši ( no vai pofig - krievi) sadzītu visus "iezemiešus" Rīgas zoodārza teritorijā un uzceltu apkārt žogu, lai jaunajai "latviešu tautai" netraucē plaukt uz zelt.

Tad par latviešiem, un kura ir tā vērtību kopa, un tā kultūra - vai tā ir kad latvieši dejo un dzied dziesmu un deju svētkos (kas man nav sveši), vai Mežaparkā kad aizbraucot visiem autobusiem pēc tiem paliek kaudze ar plastmasas, stikla mēsliem un benčikiem biezā slānī ?!?!? Ne tā ka es nīstu latviešus , vai pats domātu ka tiem nepiederu, bet mani vienkārši kaitina (patiesībā ienīstu to) tautiešu divkosība - krievam var "skabargu acī" sameklēs, kaut pašiem "steriem baļķu" var sameklēt. Jā man zināma sabiedrības daļa kļūst labāka( nu labi sauksim to par man pieņemamāka), un tomēr varam labāk. Bet kretīni un cūkas (latvieši) - da kaut viņi visi nosprāgtu un viņu vietā nāktu normāli krievi, vai ķīnieši vai whatever. Jā urlas un pļēgurus man toč te nevajag.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Ātra kapitāla audzēšana vienmēr notiek uz slikti apmaksāta darbaspēka rēķina. Arī Padumjajā tā bija, tikai to kapitālu izšķieda armijnieki un visādi idiotiski megaprojekti.

Un progress noteikti nobremzēs vairošanos- jo ja tevi paēdina robots, kāpēc sevi jāapgrūtina ar bērnu audzināšanu? Ļoti redzami tas notika Ķīnā, kur arī pēc viena bērna politikas atcelšanas nekāds pieaugums nesekoja (un dzimumu struktūras dēļ visdrīzāk skaits sāks samazināties).

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Otrā rindkopa - tu jauc cēloņus ar sekām, un ņem nepareizos piemērus. Ķīniešus nebaro robots - viņiem jābaro sevi pašiem, jāpelna nauda dzīvokļiem un mašīnām - tāpēc arī demogrāfiskais stāvoklis nav uzlabojies. Piemēram varēji apskatīt uz pabalstiem rietumeiropā dzīvojošos musulmaņus - jā, tiem, iespējams, bērnu ir nedaudz mazāk nekā tautiešiem mājās, bet tāpat eiropiešus smagi sit pušu - jo tā vietā lai rautos fabrikās lai pelnītu mājas un mašīnas, viņiem pietiek ar "pabaro robots" variantu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Atgriežoties pie tēmas - kā jums tāds skatījums uz dzīvi:

www.theregister.co.uk/2019/08/27/electric_cars_cant_cut_carbon_while_theyre_for_the_rich/

Tajā skaitā viegli pieminēts, ka pārsēžoties no dizeļiem un benzīna auto - tauta ir piedrisusi gaisu vairāk nekā iepriekš.

;)

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 2 Atbildēt

Katrs jau izlaso to, ko grib

Taja rakstā pausts satraukums par to, ka līdz 2050. gadam ar šādiem tempiem netiks pilnībā izskausts iekšdedzes dzinējs. Analizēts kāpēc tik lēni atīstās EV tirgus, jo katru nedēļu būtu jālikvidē 20000 iekšdedzes auto lai saniegtu šo mērķi.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ne, ne es speciāli rakstīju maksimāli maz, lai mans viedoklis seviški tur nepītos iekšā. Protams līdz galam jau nenoturējos

P.S. Sorry !

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Lai kā negribētos sabojāt "jauno pasauli" - te ir viens no "jaunās pasaules" mēslu (ar to nedomāju personu kura pastāstīja patiesību par Tesla slēpto stulbumu) paraugiem:

www.theregister.co.uk/2019/08/30/tesla_whistleblower_costs/

Vērtējiet paši, bet manās acīs tas tikai vēlreiz apliecina cik dauz "bull shit" ir visā šajā elektro-auto lietā.

P.S.un iepriekš es gana daudz esmu intresējies par to kas ar tesla ražošanu notiek, kapēc bremzējas utml. Un ir pietiekami daudz lietu ko esmu paskatījies - Tesla varētu gan galus savilkt kopā, gan ražot kvalitatīvākus auto, ja vien būtu spējuši vienoties ar auto ražotājiem ar pieredzi, par kaut kādu palīdzību konvejer ražošanas ieviešanā savā fabrikā.

JanJan Reģ.: 07.02.2018
0 0 Atbildēt

Nu jā, Tesla bija vienkārši pirmie ar tāda izmēra popularitāti un tādu pasūtījuma apjomu. Ne ASV, ne Eiropā nebija ne īsti to modeļu, ne apjoma (āzijā drusku labāk). Pirms gadiem 5 kaut vai - cik tad bija vispār tie modeļi? Piemēram, kad tas pats GM noķers Teslu, tad jau būs pavisam cita runa.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Hmm, kādā ziņā noķers, jo GM jau bija ja negluži pats pirmais, tad starp pirmajiem kuri piedāvāja elektro auto iegādi, pecīzāk bija tāda "preview" programma ap 1994/1995 gadu ar GM Impact auto, un vēlāk GM EV1.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Te vēl nepatīkamas ziņas no Teslas:

electrek.co/2019/08/16/tesla-loses-model-3-order-rental-company-service-quality-issues/

Nu nevar skraidīt apkārt bārstot tukšus solījumus ...

arba Reģ.: 16.12.2002
0 0 Atbildēt

15 pasaules lielakie kuģi saražo lielaku piesarnojumu nekā viss pasaules autoparks kopā !!!!

Bet mēs cinamies ar vieglajiem

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

The show must go on, bizness nedrīkst apstāties, kā citādi ekopiekritēji saņems savus elektro dampjus, vai to sastāvdaļas no Ķīnas.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Nu, līdz daudzām pilsētām tie kuģi nemaz neaizpeld

Cīnās jau pilsētu iedzīvotāji par svaigu gaisu. Jūrā - Greenpeace

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Piedod bet šis spārda, pilsētās ekoloģija izrādās ir svarīgāka par laukiem, tipa miskasti aizvedam uz lauka arpilsētā un ir ok tur izgāzt, kaut tūlīt aiz zīmes. Man jau bija aizdoma ka ar eko - komunistiem man nav pa ceļam, bet tu sķiet pārspēj to tautu par vairākiem punktiem.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Uk kur jūs izlasījat kko par laukiem?

Lai būtu saprotamāk - Pekinas iedzīvotājam lai noņemtu sejas masku nepieciešams samazināt piesārņojumu pilsētā, ne jūrā. Kuģi pa sauzemi nebrauc! Tāpēc viņiem masveidā ievieš elektro transportu.

Es jau tev saku - par jūru pie Greenpeace griezies.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

uhh, nu atradi ar piemeru Ķīnas pilsētas - jā tur tautai ir ļoti grūti elpot, bet nu tur par kaut kādam Euro 1 normām lielākoties var tikai sapņot. Te tādi lūžņi nekad pat nav bijuši, jo tehnidjo pat bezEuro standartā neizietu

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Diez, kad mums D-tilta estakādi, vai to brūkošo tiltu, pārtaisīs par gaisa dārzu? varlamov.ru/3590424.html

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ideja superīga, ka gājēji un auto nekrustojas, vienīgi man būtu gribējies, ka Seulas gadījumā viens divjoslu ceļš butu ticis tikai velosipēdistiem, taču tas tā laikam nav noticis. Dtilta pārveidošana īsti neko nedotu, jo tā ir objektīvi jēdzīga vieta tieši autotransportam. Bet lūk Vanšu tilta iebraukšana Vecrīgas pusē man gan ir mīkla - kāda jēga iedzīt transportu pa tiešo luksaforu virknē. Smagās kravas kas iet pa dzelzceļa tiltu man ar fascinē, kāda X pēc visām kravām jālien caur Rīgu utt. Bet nu ne jau pirmo reizi te saku, ka "the show must go on" un saprātīgi "zaļu" vidi sev apkārt mums netedzēt kā savas ausis.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 1 Atbildēt

Nu, paņemam un apskatam vienu tādu lauku māju laukumu. 300x300metri, nedaudz virs 0.3ha. Pāris daudzdzīvokļu mājas, 4 individuālās ģimeņu mājas. Garām iet 2 ceļi, viens vietējas nozīmes, pa otru 10x dienā iet autobuss.

Pie tām daudzdzīvokļu mājām stāv 25-30 auto, pie tām pārējām vēl kādas 10. Daļa stāv 2-3-4 dienas nedēļā, daļa no rīta aizbrauc, vakarā atbrauc. Pie divām mājām pāris reizes nedēļā stāv smagie kravas auto. Šad tad garām pabrauc veikalu piegādes transports. Sabtransa busi garām kopā reizes 10, skolas buss 2x dienā. Gaiss pārsvarā svaigs, ja vien kāds neizdomā padedzināt lapas, kartupeļu lakstus vai ko citu.

Un salīdzinām, kas pilsētā notiek uz 0.3ha pa to laiku? Tur taču visu laiku kāds brauc un brauc. Cik dažādas degvielas tiek sadedzināts uz tiem 0.3ha laukos un cik-pilsētā! Un vēl taču tā apkure ziemā. Nu labi, pilsētā vairumam centralizēti pa caurulēm tas siltums, bet ne jau visiem.

core Reģ.: 03.01.2017
1 0 Atbildēt

Ar rēķināšanu tev arī švaki, tas ir 9ha, nevis 0,3.

Un interesanti, kā tu gribēji 0,3ha iebāzt vairākas daudzdzīvokļu mājas, privātmājas un vēl ceļus

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
1 0 Atbildēt

raimi, bļe, nu tak ābece... paskaties wiki, kas ir hektārs

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
0 0 Atbildēt

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Kā lai pasaka, tas kas ar klimatu notiek vai ari nenotiek, nav iemesls lai aizdirstu apkārtējo vidi. Un tā kā co2 nav tā gāze ko cilvēks ir spējīgs elpot, tad lieka tās ražošana apdraud mūs pašus neatkarīgi no ietekmes uz klimatu.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nejauc CO2 ar piesārņojumu. Viena paša CO2 ražošana mūs neapdraud - jo augstāka CO2 koncentrācija, jo augi ātrāk aug = ātrāk to CO2 no gaisa izķer. Atceries ka mēs salīdzinoši nesen izgājām no vēsturiski ļoti zemas CO2 koncentrācijas, kas priekš augiem bija ļoti slikta, bet tev gribas to situāciju saglabāt - apmēram tāpat kā daudzi muļķīši grib palikt pie mazā ledus laikmeta un ar ledu klātas "zaļās zemes", tā vietā lai priecātos ka atgriežas siltāks periods...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

nu zin kamēr nesāka sajāt mežus lielās platībās, tad vēl pašas mātes dabas radītie ugunsgrēki, un man tā co2 radīšana vairs nešķiet tik laba doma. Nu kā lai tev pasaka par to piesārņojumu, ir kaut kāds daudzums kuru uzskata par normu, tipa kā ūdenī dzelzs un citu metālu un sāļu, bet pie kaut kāda daudzuma to ūdeni tomēr par "tīru" vai uzturā lietojamu vairs neuzskata, tātad tas ir "piesārņots", es to šādi uztveru un arī lietoju ikdienā.

Jo citādi ir tā kā medzām ar kolēģi jokot skābeklis tā ir inde, un galvenais iemesls kādēļ mirstam, ja iemācītos elpot kādu inertu gāzi dzīvotu mūžīgi

msh Reģ.: 16.04.2007
3 0 Atbildēt

Attiecībā par mežiem - reku šobrid visādi pseidoekologi bļaustās par amazones mūžamežu ugunsgrēkiem - tie tiek dedzināti lai palielinātu lauksaimniecības platības - a ko tur audzēs? Sojas pupiņas - veģetāriešu iecienītu barību - un gan jau cukurniedres - no kurām taisa eiropā tik pieprasīto spirtu. Ironiski, vai ne?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Mans piekrist par visiem 100 - šitas + pseido-eko sviests ir kaut kas nepārspējams.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

un vēl man nepatīk ideja par co2 pumpēšanu zemes dzīlēs, ar šiem eksperimentiem mēs vienreiz konkrēti norausimies.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Te es tev piekrītu - bet šitās muļķības ir dēļ pieņēmuma ka CO2 = slikta gāze.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Ezis atkal vatē aizgājis...

Šito bija jāliek.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Izlasiet kaut vai Vikipēdijas rakstu paŗ šo filmu. Principā viena 1/2 traka angļa murgi un datu viltojumi, kuriem aiz matiem pievilkti to zinātnieku un 'zinātnieku' teksti.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nezinu par šo neko daudz, bet Pro-Eko speciālisti un zinātnieki arī nemaz tik balti un pūkaini nav. Kā jau iepriekš teicu - neatkarīgi no klimata tendencēm, vajadzētu ievērot prastu principu - nesajāt vidi sev apkārt ar kaut ko tādu, kas nogalinās mūs pašus, jo planētai un vēl jo vairāk pasaulei būs pilnīgi pie d=sas ka cilvēki izsprāgs.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Pārskrēju attiecīgajam wikipēdijas rakstam ātri pāri un neko īpašu neieraudzīju. Paturi prātā ka wikipēdija diezgan spēcīgi smird pēc liberastisma, tāpēc tas, ka pret šādu filmu wikipēdijā ir izšauts no visiem lielgabaliem, nav nekas sevišķi pārsteidzošs...

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
0 0 Atbildēt

Jā, ir jāmāk lasīt starp rindām.

palasi, tad sapratīsi, ka filma ir tā režisora centieni (no)pelnīt, un tikai. Ar kaut kādu patiesību un/vai zinātni tur nav nekāda sakara.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Lai tā būtu. Tas nemaina faktu ka viss tas klimata pārmaiņu burbulis ir noteiktu politiķu un biznesmeņu savtīgos nolūkos uzkurināts. Mēs te austrumeiropā diez vai pat esam pamanījuši ka centieni šādi šūpot tautas jau ir sen - man ir gadījies palasīt rietumnieku tekstus ka septiņdesmitajos un astoņdesmitajos dziedāja par globālo atdzišanu, deviņdesmitajos par sasilšanu un nu - par klimata pārmaiņām.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 1 Atbildēt

Ka te visi sapriecājās! Protams, ka 9ha.

Drukas kļūda, rēķināju vēl ko citu un tas 0.3 ha tur gadījās.

tātad - Nu, paņemam un apskatam vienu tādu lauku māju laukumu. 300x300metri, 9ha. Pāris daudzdzīvokļu mājas, 4 individuālās ģimeņu mājas. Garām iet 2 ceļi, viens vietējas nozīmes, pa otru 10x dienā iet autobuss.

Pie tām daudzdzīvokļu mājām stāv 25-30 auto, pie tām pārējām vēl kādas 10. Daļa stāv 2-3-4 dienas nedēļā, daļa no rīta aizbrauc, vakarā atbrauc. Pie divām mājām pāris reizes nedēļā stāv smagie kravas auto. Šad tad garām pabrauc veikalu piegādes transports. Sabtransa busi garām kopā reizes 10, skolas buss 2x dienā. Gaiss pārsvarā svaigs, ja vien kāds neizdomā padedzināt lapas, kartupeļu lakstus vai ko citu.

Un salīdzinām, kas pilsētā notiek uz 9ha pa to laiku? Tur taču visu laiku kāds brauc un brauc. Cik dažādas degvielas tiek sadedzināts uz tiem 9ha laukos un cik-pilsētā! Un vēl taču tā apkure ziemā. Nu labi, pilsētā vairumam centralizēti pa caurulēm tas siltums, bet ne jau visiem.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Atklāti, laucinieku vieta es tagad pieprasītu "gandarijumu" ar dūrēm vai ar nūjām

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 1 Atbildēt

Ir tēmas, pie kurām sadzīviskā gudrība neder, ir kaut kas jāzina.

Kā skolā, kur stundā it kā formāli jāmācās visādu zinātņu pamati, tomēr ir taču daudz interesantākas lietas, ko darīt.

Dkurs Reģ.: 09.09.2019
1 0 Atbildēt

Lai es pārsēstos uz sabiedrisko man vajadzīgs ātrs sabiedriskais transports, kas kursē arī ārpus gaišā dienas laika. Manā galā sanāk tos 50km autobusā kratīties 1:15, ar auto tās ir nepilnas 40 minūtes. Rīgā beidzot varētu sakārtot park&go...

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

ja Rīgā vispār kaut ko sāks kārtot, tad RS un tam līdzīgie vairs nevarēs prasti ieraut nāsīs nodokļu maksātāju naudu utt. Kārtību te tā īsti nevienam nevajag, tas tik tāds priekšvēlēšanu jājamzirdziņš.

Freijers Reģ.: 06.09.2018
0 0 Atbildēt

tak bizīts kapitāls - sabiedrikais dārgs, ierauj caur visādām rīgas acīm, kartēm u.c. sūdiem, bet tie, kas negrib tur kratīties - tos slauc ar RS slauktuvēm aš līdz pašam Rīgas dzceļa lokam, bet pēc tā dažādi privātie reketieri - jevroparki, uniparki un sitijparki ar saviem līgumsodiem - visi ierauj un laimīgi...jā pārlieku nekaunīgi paliek, reizēm PTACs iedod ribās, bet karavāna rullē tālāk.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt
Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt
WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

šis ir tas uz ko gaidu - kad un vai ūdeņraža tehnoloģija iegūs plašu pielietojumu, un vai kļūs tiešām zaļa.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Un kur palika tas ka amerikāņi visi kā viens ir iebraucēji, ja vēl latviešiem var atrast kaut kādu saikni ar ciltīm kas te kādreiz medīja zvērus, tad ASV "jaunieceļotājiem" neko tālāk 17. gs. sākumu tur atrast nevarēs principā. Tad kuri ir tie "vērtīgākie" apdzīvotāji ??? Tas būtu līdzvērtīgi kā piem 2.pasaules kara laikā vācieši ( no vai pofig - krievi) sadzītu visus "iezemiešus" Rīgas zoodārza teritorijā un uzceltu apkārt žogu, lai jaunajai "latviešu tautai" netraucē plaukt uz zelt.

Tad par latviešiem, un kura ir tā vērtību kopa, un tā kultūra - vai tā ir kad latvieši dejo un dzied dziesmu un deju svētkos (kas man nav sveši), vai Mežaparkā kad aizbraucot visiem autobusiem pēc tiem paliek kaudze ar plastmasas, stikla mēsliem un benčikiem biezā slānī ?!?!? Ne tā ka es nīstu latviešus , vai pats domātu ka tiem nepiederu, bet mani vienkārši kaitina (patiesībā ienīstu to) tautiešu divkosība - krievam var "skabargu acī" sameklēs, kaut pašiem "steriem baļķu" var sameklēt. Jā man zināma sabiedrības daļa kļūst labāka( nu labi sauksim to par man pieņemamāka), un tomēr varam labāk. Bet kretīni un cūkas (latvieši) - da kaut viņi visi nosprāgtu un viņu vietā nāktu normāli krievi, vai ķīnieši vai whatever. Jā urlas un pļēgurus man toč te nevajag.

Nejauši noskatījos šito viģiku un man ienāca prātā šitā tava diskusija...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

msh - labs arguments, bet tagad paskatamies no 2 citām pusēm.

1) tad kāpēc mēs atgriežam nonāvētājiem ebrejiem un viņu biedrībām īpašumus ( mēs taču "godīgi tos iekarojām", jo kopā ar vāciešiem bijām "stiprāki"), un spriežam par to ka būtu nepieciešams kompensēt pāridarījumus. Amerikā ar indiāņiem ir līdzīgi - sadzina baros un iznīcināja kur vien zemei bija kāda vērtība "jauno amerikāņu" acīs. Protamms tur ir visādi brīnumi kā uz indiāņu zemes var kazino celt utt. utjpr.

2) Kāds pamats tad līdzīgā situācijā bija Latvijai vispirms jau iegūt neatkarību, un pēc tam no CCCP atgūt, "likumīgi" sadalīja līdzīgi savulaik ar vāciešiem, jo bija specīgāki, tad ar kādām tiesībām mēs drīkstējām izvizīt kaut kādas pretenzijas uz zemi kuru musm jau sen atņēma, vai ja skatās vēl senāk - nekad nemaz mums nav piederējusi.

Kur ir tād "īstā" robežškirtne ka var pateikt šīs konkrētais zemes pleķis pieder msh, nevis Putina 3 pakāpes brālēnam.

NU lab tā tāda retorika, jo sabāzt maisā var jebkurā virzienā, ir man viens labs paziņa - krievs, strādājis Izraēlā militārā jomā, un vispār diezgan liels militārists, ar mēgināja iestāstīt ka Latvijai kā tāda nekad nevajadzēja notikt, bet es viņu ātri vien pārliecināju par pretējo izvēloties viņam saprotamāku un pieņemamāku Izraēlas piemēru.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

1) Mēs neko neiekarojām - ko vācieši nenolaupīja, to pārņēma komunisti, un savulaik deviņdesmitajos kaut ko no pāri palikušā atdeva kaut kam atpakaļ - šobrīd notiekošie procesi ir vienkārši kārtējā valsts izlaupīšanas shēma, cik lasīts, lai izručītu kaut kādu banku, kura ir iepriekš pietiekami daudzus sakukuļojusi lai spētu kaut ko sabīdīt.

2) Demogrāfija bīda politiku - tu šo lietu noliedzi, bet reku pats tam esi atradis piemēru Ja 1990. gadā LPSR būtu 30% latviešu, kā tev šķiet - vai šodien būtu latvija iekš ES, vai tomēr latvija iekš NVS?

WALA Reģ.: 19.06.2002
1 0 Atbildēt

1) Šitas baigi atkarīgs no skatu punkta, tikpat labi vācieši varēja uzskatīt ka te viss ir viņējais, krievi ka viss viņu, zviedri ka viņu utt.

2) Tā nav gluži demogrāfija, kaut arī tai ir sava loma, bet vairāk par visu vienmēr nostrādāja sakari un pareizais laiks un vieta, un ne jau latvijas krievi ir mūsu problēma. Vienkārši latviešiem ir viena tāda "nelaime" - mūs visi ir augstu vērtējuši kā kalpus, karakalpus utml. Laikam mums tāda daba cauri laikiem bijusi, bet vajadzētu beidzot saņemties un sakārtot savu valsti pašiem SEV.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kādi vēl sakari, laiks un vieta? Parādi man, lūdzu, kādu valsti, kas ir izveidojusies, atdaloties no lielākas valsts, starp kurā dzīvojošajiem cilvēkiem NAV vairākumā viena unikāla cilvēku grupa. Pakistānu nerādi - pakistāna tika definēta kā musulmaņu valsts - un no tās tāpat atdalījās bangladeša, jo tur kaut kādi 90% bija bengāļi.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Ir arī tieši otrādi. Savulaik Singapūra bija tikai viena no Malaizijas(britu kolonija) teritorijām. Iegūstot Malaizijai neatkarību tieši šis aspekets, ka nav viena izteikta kopuma, nospēlēja atdalīšanos no Malaizijas. Tika veidota Malaizijas federācija, bet Singapūrā dzīvoja ļoti daudz iebraucēju no Ķīnas, Indijas utml.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

nu tu dod - tādu valstu kam ir miksētas grupas līdzīgi kā Latvijā, latgaļi, vidzemnieki, zemgaļi ir tieši tikpat daudz cik Eiropā valstu, pie kam ir vairāk kā 5 aktuāli gadījumi, kad viena daļa vēlas notīties no tās lielākas valsts. Cita starpā, pie mums vēl valodas līdzība ir ļoti augsta, kur citām valstīm ir lielākas atšķirības. Un arī ticības dēļ ir šie iekšējie konflikti, šobrīd gan tādi pārsvarā miermīlīgi, bet tomēr ir. Un cik tad sīki sadalot valstis tās būs gana mazas, lai grupām būtu vairāk vienojoša nekā šķeļoša. Ja gribi vārdos - piemēram spāņi, izraēļi ( te gan īpašs gadījums ), kiprieši, praktiski visas eksPSRS lielās valstis, kur dalījums tapa izteikti mākslīgi ...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nu? Un kā tas apstrīd to ka politiku bīda demogrāfija? Ja kataloņi būtu nodarbojušies ar mūsdienu [nevairošanās] dzīvesveidu kādus trīs gadsimtus, bet pārējie spāņi ne, šodien nebūtu jārunā par katalonijas neatkarību, jo kataloņi savā pleķītī būtu 10-20 procenti, ne vairāk. Ar skotiju tas pats - ja nebūtu skotu, nebūtu vēlmes atdalīties no anglijas. Un tā tālāk, un tā joprojām.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Nekā neapstrīd - demogrāfija tur ir pilnīgi "paralēla", jo 10 -20% lielākā zemes pleķī salasas kopā kādā mazāka pleķī un iegūst 100% "tīrkultūras" ciemu, rajono, pavalsti un krogā izdoma pasutit federālo valdību dirst, un pie zināmas apstākļu sakritības tas viņiem var ari izdoties.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

...bet tāpat tautas aizņemtā teritorija demogrāfisku iemeslu dēļ ir samazinājusies, tātad arī teritorija, kur attiecīgi politiskie procesi var notikt...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Ko tu tur jāj prātu - varētu domēt ka tā valsts nav uzbūvēta uz indiāņu zelta un melnādainu vergu pleciem. Manā skatījumā Republikāņi kā bija sūdabrāļi tā ir turpina būt ar atsevišķiem izņēmumiem. Bet jebkurai partijai ir vajadzīgs normāls pretspēks, tadēļ tāpat uzskatu to sistēmu par ļoti labu.

.

Skatoties šito viģiku atcerējos ka republikāņi esot sūdabrāļi... Var arī noskatīties visu viģiku. Bet nu doma tāda ka vajag skatīties fragmentu no 40.30

Lasītākie raksti

Jaunie raksti